Wszyscy pamiętamy głośny rozwód Weroniki Marczuk i Cezarego Pazury, w trakcie którego aktor publicznie krytykował i oczerniał swoją byłą żonę. Niedługo potem, Marczuk została wplątana w aferę z CBA i agentem Tomkiem. I choć ostatecznie została oczyszczona z zarzutów, cała sprawa była dla niej niezwykle upokarzająca i na dobre zakończyła jej medialną karierę.

Reklama

Teraz, kiedy Weronice Marczuk udało się na nowo odbudować swoje życie, postanowiła wykorzystać trudne doświadczenia, by pomagać innym kobietom:

Doznałam różnego rodzaju przemocy. A nawet doznałam przemocy, która chyba nie jest zbytnio typowa. My mało wiemy na ten temat, my nawet nie potrafimy rozróżnić, co jest przemocą, a co nie jest. Polityczna przemoc też istnieje, finansowa też istnieje, seksualna, fizyczna. Misją każdego z nas jest zbudować w sobie prawdziwego człowieka, który sam nigdy nikogo nie skrzywdzi i nie pozwoli sobie być skrzywdzonym. Jestem na etapie, kiedy bardziej mogę pomóc innym, bo już strasznie dużo sobie poukładałam i dokształciłam się w tym kierunku. - powiedziała w rozmowie z Newserią.

By pomagać ofiarom przemocy, Marczuk włączyła się w kampanię społeczną "Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet".