"Przegryź" to niewielka restauracja na ulicy Mokotowskiej w Warszawie, której właścicielem jest Piotr Najsztub. Dziś rano, oczom pracowników którzy zjawili się w lokalu, by otworzyć go dla pierwszych gości, ukazał się przygnębiający widok. Witryny baru, zostały oblane niebieską farbą. Zniszczeniu uległo logo "Przegryź" oraz część dekoracji.

Reklama

Szyby są pomazane niebieską farbą. Zauważyliśmy to rano, gdy pracownicy przyszli do lokalu. Musieliśmy zamówić nowe logo lokalu, bo starego nie udało się domyć. W sumie koszty wyniosą pewnie kilka tysięcy złotych - powiedział Piotr Najsztub w rozmowie z portalem gazeta.pl

Do aktu zniszczenia przyznała się grupa 15W08, która ma już na koncie podobne akcje skierowane między innymi przeciwko placówkom bankowym oraz atelier Macieja Zienia.

Podobnie jak przy wcześniejszych incydentach, sprawcy pochwalili się swoim dziełem na blogu. Zamieszczając zdjęcie zniszczonych witryn restauracji Najsztuba, napisali:

Showbiznes i agencje PR.
Marketing i reklama.
Account i Art Director.
A w tym wszystkim dziennikarze: czwarta władza podporządkowana wskaźnikom zysku. Pseudo-życie pod dyktando opłacalości.
Serwisy informacyjne, które przestały informować.
Dwuzdaniowe pierdo-niusy.
Napuszeni dziennikarze komentujący wypowiedzi innych dziennikarzy. Perpetuum mobile.
Tak bardzo niewiarygodni, że nikt nie sprawdza waszych informacji.
Nawet wy sami.
Zwyczajna gra w pseudo-politykę i pseudo-rozrywkę. Handel wiadomościami.
Wygodny podział na dwa obozy, dwa światy.
Wzajemne szczucie podnosi stopę zysku.
A pomiędzy wami stażyści i freelancerzy z kajdanami kredytów i podsycaną przez was idiotyczną nadzieją na wybitne kariery i redaktorskie fotele.Bezkrytyczni tchórze, uzależnieni od opinii bogatych.
Dość już tego - przegryźcie sobie grdyki!

Kto następny padnie ofiarą aktywistów sprzeciwiających się konsumpcjonizmowi i komercjalizacji życia publicznego?