Agnieszka Grochowska ma na swoim koncie wiele docenionych ról filmowych. Jej kariera jest dowodem na to, że jeśli aktorka ma talent, nie musi promować się na okładkach kolorowych pism, by zdobywać nowe role. Grochowska w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wyznała, że zupełnie nie rozumie, dlaczego polski show biznes jest tak rozbuchany:

Reklama

Nie interesuje mnie świat celebrycki. Czasem muszę pójść na jakąś premierę, ale nie uznaję biegania na otwarcia sklepów i bankiety. W Polsce zrobiliśmy z tego jakiś obłęd. Nie ma tego nigdzie w Europie. W porównaniu z naszymi celebrytkami Francuzki ubrane są wręcz skromnie. Skąd się u nas biorą te wzorce? Te Louboutiny, Vuittony, suknie bez pleców? Nie mam zielonego pojęcia – powiedziała stanowczo aktorka.

Przy takich aktorkach, jak Agnieszka Grochowska, mało wiarygodnie wypadają gwiazdki, narzekające na brak prywatności i zbyt dużą ingerencję mediów w ich życie. Ona pokazuje bowiem, że przy odrobinie dobrej woli i odpowiednich warunkach, karierę można oprzeć wyłącznie na talencie i rzetelnej pracy, pomijając lans w kolorowych magazynach.