Maria Czubaszek była gościem programu "Pytanie na śniadanie" i wzięła udział w dyskusji na temat gwiazd, zarabiających na swoich dzieciach. W polskim show biznesie, najbardziej zaradnymi w tej kwestii celebrytkami okazały się Kasia Cichopek i Anna Mucha. Zdaniem publicystki, lansowanie się z ciążą i dzieckiem to sposób na zarabianie w sytuacji, gdy nie ma innych propozycji zawodowych:

Reklama

Było ich bardzo dużo w telewizji a potem niby taka cisza i raptem jest temat. Najpierw ciąża i to, jak pięknie wygląda. Na szczęście udało im się wrócić do figury po. Ale im więcej zaokrąglony brzuszek, tym piękniej. No a potem jest jakiś temat. Można się czegoś złapać, bo ról nie ma i innych takich propozycji. Można i na tym zarobić.

Pani Maria uważa jednak, że kariery oparte głównie na ciąży i dziecku to swego rodzaju nieporozumienie:

Ja myślę, że się dopiero otwierają możliwości, gdy jest dziecko. Mówiąc poważnie ja uważam, że nie ma w tym nic złego, ale jeżeli dziecko zaczyna być głównym tematem, to coś zaczyna być nie tak. Taką gwiazdę czy celebrytkę powinno to zaniepokoić. Można powiedzieć, że to dziecko w jakimś sensie pracuje.

Zgadzacie się z opinią Marii Czubaszek?