Już 25 lutego otwarcie mojej restauracji AKADEMIA! To również wernisaż prac Andrzeja Pągowskiego "Ikony Popkultury", który jest opiekunem artystycznym restauracji. To również pierwsze miejsce gdzie po jedzeniu możecie się położyć w chill out... space by "A&A bath" i w spokoju przy dobrym drinku i deserze trawić nasze cudowne dania. Będą łoża i hamaki. Koncert i jam session niespodzianka - napisał na swoim facebookowym profilu Szyc.

Reklama

Restauracja mieści się na warszawskim Mokotowie przy ulicy Różanej 2.

"Akademia" jest drugim kulinarnym lokalem aktora. Kilka lat temu Szyc otworzył na Mazurach knajpę Kompas Port, która jednak okazał się klapą. Aktor musiał szybko zamknąć interes.

Kolejna próbna wynika najprawdopodobniej z miłości Szyca do dobrej kuchni. Przy okazji promocji pierwszej serii serialu "Przepis na życie", w którym aktor wciela się w niezastąpionego szefa kuchni Jerzego Knappe, artysta zdradził, jakie smaki są mu najbliższe.

Najbliższa jest mi kuchnia śródziemnomorska. Chociaż wczoraj siedząc "U Kucharzy", gdzie kręcimy nasz serial, zrozumiałem jak jednak bliskie są mi polskie, tradycyjne smaki. Pomimo zamiłowania do Włoch, past i pizzy, nie mógłbym żyć bez polskich potraw. Pochwalę się, że w ostatnie święta własnymi rękoma ulepiłem pierogi ruskie na takim cieniutkim lekkim cieście, zrobiłem kutię, przygotowałem prawdziwą polską Wigilię. Tak, więc nie tylko jeść po polsku, ale i gotować potrafię - pochwalił się w wywiadzie dla PAP Life.

Przy okazji tej rozmowy przyznał także, że aktorzy jednak nie powinni otwierać restauracji... Mimo to dwa lata później zdecydował na taki krok po raz kolejny. Czy rola w serialu dodała mu pewności siebie?