Sprzeciw Krystyny Jandy wywołał fakt, iż zamiast na dwóch ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w prowadzonych przez nią teatrach, media skupiły swą uwagę na stroju aktorki. Na swoim blogu gwiazda napisała:

Reklama

O 5:00 rano, jak zwykle przebudzona jakimś dziwnym niepokojem że trzeba coś robić i może o czymś zapomniałam, czegoś nie dopatrzyłam albo przeoczyłam, albo może na świecie podczas kiedy ja spałam zdarzyło się coś niezwykłego (...), otworzyłam komputer i jako pierwszą wiadomość alertu ustawionego na hasła związane z naszymi teatrami i moim nazwiskiem, przeczytałam ….nie - Premiera w Fundacji Jandy, nie Zemsta, nie … Wiktor Zborowski, nie Fredro, nie …. zresztą setki mogłoby być tytułów i wiadomości, bo duże było zdarzenie, wielu dziennikarzy i fotografów…otóż nie, nic takiego! Już o 5:00 rano, czyli nie minęło 5 godzin, a przeczytałam …KOSZMARNY STRÓJ KRYSTYNY JANDY i zdjęcia! Mili przychodzący do nas dziennikarze i fotografowie po prostu pracowali nocą, wyszli od nas i kiedy w Rosji nad Czelabińskiem spadał deszcz meteorów, oni …. elektryzujący negatywny news – KOSZMARNY STRÓJ…. I nawet nie wiadomo gdzie ten strój i z jakiej okazji, bo po co? - bulwersuje się aktorka.

W dalszej części wpisu, Krystyna Janda postanowiła wytłumaczyć, dlaczego jej strój tego wieczoru nie należał do najlepszych:

Tak rzeczywiście wyglądałam koszmarnie, po zbiegnięciu ze sceny w Polonii, nie zajęłam się sobą na moment nawet, zmazałam byle mokrą szmatką cześć mocnego makijażu, rozczesałam włosy spod peruki , nie dając się uczesać w ogóle, bo przecież koledzy czekają i muszę być z nimi, włożyłam na siebie szal bo mi było zimno i wybiegłam chcąc być jak najszybciej na miejscu. Wydawać by się mogło że premiera i to, co się dzieje jest najważniejsze. Ale jakże się myliłam! Po co zauważać sukcesy , i pozytywy. Nocą czyhają sępy na pierwsze kompromitujące zdjęcia , słowa , gesty i rozszarpują jak kruki i wrony rzucając na pożarcie maluczkim.

Na zakończenie wpisu, Janda postanowiła dać jasno do zrozumienia, co sądzi o takiej postawie kolorowych mediów:

Żeby Was wszyscy diabli wzięli ! Jak mówię w 32 Omdleniach w Oświadczynach. Mówię tam też „ Proszę natychmiast stąd wyjść!” i tupię nogą. No wiec tupię nogą ! !!! - dodała na koniec aktorka.