Jestem zachwycona faktem, że moje zaangażowanie w rozwój edukacji dzieci w Malawi zaowocowało. - powiedziała gwiazda, której fundacja Raising Malawi wraz z BuildOn, organizacją non-profit, odpowiedzialna jest za powstanie dziesięciu szkół podstawowych na terenie Malawi. Inspirującym jest także to, iż ponad połowę uczniów stanowiły będą dziewczęta, które dotąd miały znikomą możliwość zdobycia wykształcenia - dodała Madonna.

Reklama

Szkoły ulokowano na terenach wsi rolniczych, które od dawna figurują na liście najsłabiej rozwiniętych w kraju. Budowa placówek ukończona została kilka miesięcy przed planowanym terminem i już w sześciu z nich odbyły się pierwsze zajęcia. Pozostałe cztery rozpoczną swoją działalność wraz z nadejściem nowego roku.

Madonna wspiera Malawi od 2006 r. Gwiazda przeznaczyła już kilkanaście milionów dolarów na rzecz rozwoju edukacji i służby zdrowia na terenach tego afrykańskiego państwa. Los malawijskich sierot Madonna pokazała w zrealizowanym przez siebie filmie dokumentalnym "I Am Because We Are" z 2008 r. Z Malawi pochodzi dwoje adoptowanych dzieci artystki - syn David i córka Mercy.