Należąca do najbogatszych kobiet w branży rozrywkowej Janet Jackson oraz jej narzeczony, biznesmen Wissam al Mana, którego majątek wycenia się na 200 milionów dolarów, nie zamierzają oszczędzać na ślubie i weselu. Para planuje wydać ok. 20 milionów dolarów na najważniejszy dzień swojego życia.

Reklama

Ceremonia ślubna i uroczystości weselne odbędą się w rodzinnej miejscowości pana młodego, Doha w arabskim Katarze. Lista gości obejmie 500 osób. Każdemu z zaproszonych wręczony zostanie specjalny prezent w podziękowaniu za przybycie - złoty zegarek o wartości 10 tys. dolarów. Dodatkowo, rodzina i najbliżsi przyjaciele Janet Jackson nie zapłacą za przelot na miejsce ślubu ani centa, albowiem wszystkie koszta zostaną pokryte przez al Manę. Prasa już nazywa przyszłoroczną uroczystość "ślubem stulecia".

Janet Jackson wyjdzie za mąż po raz trzeci. Młodsza siostra króla muzyki pop, Michaela Jackson po raz pierwszy powiedziała "tak" w wieku 18 lat. Jej małżeństwo z piosenkarzem r'n'b Jamesem DeBargem zostało anulowane po kilku miesiącach. W 1991r. artystka weszła potajemnie w związek małżeński z reżyserem swoich teledysków, Rene Elizondo. O ślubie prasa dowiedziała się dopiero przy okazji rozwodu 9 lat później. Jackson planowała poślubić producenta Jermaine'a Dupri, z którym związana była w latach 2001-2009, ale do małżeństwa nigdy nie doszło.

Z Wissamem al Maną piosenkarka spotyka się od dwóch lat. Janet nie przeszkadza spora różnica wieku między nią, a jej narzeczonym wynosząca prawie 10 lat. Matka zawsze mnie uczyła, że wiek jest niczym innym, jak tylko liczbą. Najważniejsze jest samopoczucie. Reszta się nie liczy - skomentowała swój związek z młodszym mężczyzną.

Janet Damita Jo Jackson urodziła się 16 maja 1966r. Karierę rozpoczęła bardzo wcześnie, pojawiając się u boku swoich sławnych braci - grupy Jackson 5. Gdy miała 16 lat, za namową ojca-menadżera porzuciła marzenia o zawodzie prawnika i zaczęła nagrywać solowe płyty. Jej dwa pierwsze albumy przeszły bez echa, ale kolejny, nagrany w 1987r. "Control" zrobił z niej międzynarodową gwiazdę. W 1991r. Janet Jackson podpisała kontrakt z Virgin Records opiewający na sumę 50 milionów dolarów, który przez jakiś czas był największą stawką zaproponowaną soliście w historii branży rozrywkowej.

W 1993r. artystkę nominowano do Oscara za najlepszą piosenkę filmową, jaką napisała do obrazu "Poetic Justice", w którym zagrała główną rolę. Kariera muzyczna Jackson załamała się w 2004r. po niesławnym występie w finale rozgrywek amerykańskiego futbolu Super Bowl. Śpiewający z nią Justin Timberlake odsłonił wówczas na scenie jej pierś, co wywołało skandal, za który wokalistka płaci do dziś. Amerykańskie rozgłośnie odmawiają grania jej piosenek, a konserwatywna publiczność ignoruje jej kolejne płyty. Dyskografię studyjną Janet Jackson zamyka album Discipline" z 2008r.