Magazyn "Forbes" jak co roku opublikował ranking 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show biznesu. Jednymi z najwyżej wycenianych osobowości show biznesu, podobnie jak rok temu okazali się Szymon Majewski i Kuba Wojewódzki. Choć ten pierwszy spadł z pierwszego miejsca na ósme, a Kuba zamienił drugą pozycję na miejsce 10., obaj wciąż znajdują się w pierwszej dziesiątce i mogą liczyć na atrakcyjne kontrakty reklamowe.

Reklama

Na nich będą polować reklamodawcy

Wśród gwiazd, które w najnowszym zestawieniu "Forbesa" zajęły znacznie wyższą pozycję, niż rok temu, znalazła się miedzy innymi Alicja Bachleda-Curuś, która z 49. miejsca przeskoczyła na 13. pozycję. Swoje notowania, rolą w serialowym hicie TVN "Prawo Agaty" podniosła także Agnieszka Dygant. Aktorka podskoczyła aż o 50 oczek w górę i z 80. pozycji wskoczyła na 30. miejsce.

Bardzo duży wzrost wartości w oczach reklamodawców przytrafił się także Edycie Górniak. Piosenkarka rok temu zajmowała 57. pozycję, teraz zaś wskoczyła na 15. miejsce. Cenniejszy niż rok temu jest również Andrzej Chyra. Aktor podskoczył w rankingu aż o 27 miejsc.

Bolesne spadki

Na liście "Forbesa" daje się także zauważyć kilka znaczących spadków. Jerzy Stuhr, który w minionym roku zajmował 7. pozycję, tym razem spadł aż o 7 oczek i uplasował się na 14. miejscu. Jerzy Owsiak z 3. miejsca spadł zaś na 16. pozycję.

Dość bolesny spadek odnotowała także Doda. Miniony rok nie zaliczał się dla niej do zbyt udanych, co przełożyło się na wartość reklamową jej nazwiska. W najnowszym zestawieniu kontrowersyjna gwiazda zajmuje zaledwie 21. lokatę, rok temu była zaś na miejscu 11. Zaskakującą może wydawać się także niższa wartość modelki Anji Rubik. Podczas, gdy za granicą podpisuje lukratywne kontrakty, w Polsce mogłaby liczyć na niewiele ponad 500 tys. złotych za kampanię reklamową. Gwiazda wybiegów uplasowała się na 23. miejscu.

Znacznie niżej niż rok temu wyceniane jest także nazwisko Kingi Rusin. Dziennikarka, która w poprzednim rankingu zajmowała całkiem wysoką, 25. lokatę, teraz spadła na 48. miejsce.

Wśród gwiazd , które w najnowszym zestawieniu Forbesa odnotowały spadki, znajduje się wielu aktorów. Zbigniew Zamachowski, pomimo iż w związku z romansem z Moniką Richardson jest obecny w kolorowej prasie, w porównaniu do ubiegłego roku spadł aż o 17 miejsc. Podobnie spektakularne spadki zaliczyli Paweł Wilczak (32 pozycji w dół), Paweł Małaszyński (61 pozycji w dół), Małgorzata Foremniak (21 pozycji w dół), Tomasz Kot (21 pozycji w dół) czy Andrzej Seweryn (72 pozycje w dół)

Dość stabilnie kształtuje się zaś wartość osobowości telewizyjnych. Magda Gessler, Marcin Prokop i Dorota Wellman zajmują dokładnie te same lokaty, co rok temu.