Ten wizerunek osiągnięty z pomocą techniki photoshopu umieszczono na okładce najnowszego wydania tego magazynu, który w zamyśle redakcji ma być portretem Wlk. Brytanii w przededniu igrzysk olimpijskich. Obok napis: "Coś zgniłego: Ostatnie dni Brytanii".

Reklama

Na okładce księżna odsłania w uśmiechu zaniedbane siekacze na tle sfatygowanej narodowej flagi i ma na głowie dziwny kapelusz. Brytyjskie tabloidy uznały ten fotomontaż za żart w złym stylu i zupełnie nie trafiony.

Media

W ub.r. księżna Catherine wydała kilka tysięcy funtów na poprawę uzębienia, by jej uśmiech był naturalny i perlisty. Zadbała przy tym, by jej uzębienie nie było idealnie równe, a przez to nie sprawiało wrażenia sztucznego.

Skorzystała z usług francuskiego speca od dentystyki kosmetycznej Didiera Filliona posiadającego kliniki w Paryżu, Londynie i Genewie. Praca nad idealnym uśmiechem zajmuje mu od 6 miesięcy do dwóch lat, a cały zabieg kosztuje 4-11 tys. funtów.

W odróżnieniu od amerykańskich norm, gdzie uśmiech sprawia wrażenie reklamy pasty do zębów, Fillion troszczy się, by był uwypuklał naturalne cechy osobowe i nie uznaje zębów idealnie równych.

Karykaturowanie członków brytyjskiej rodziny królewskiej z upiornym uzębieniem ma w USA swą tradycję. W popularnym, kreskowanym serialu The Simpsons następca tronu książę Walii, teść księżnej Catherine, wystąpił ze szczerbatym uzębieniem i upiornym uśmiechem.