Portret 22-letniej wówczas Kate Moss został wykonany w Los Angeles w 1996 roku. Jak przyznaje sam fotograf, to jedno z tych zdjęć, do których żywi szczególny sentyment.

Reklama

- To zdjęcie przywodzi mi na myśl moje lata wczesnej młodości, kiedy jako młody chłopak często jeździłem na plażę surferów Punta Hermosa w Limie - wspomniał Testino.

W 2002 roku tę fotografię można było oglądać na wystawie prac Mario Testino w National Portrait Gallery. Od tamtej pory wystawa jego prac prezentowana była również w Mediolanie, Tokio, Amsterdamie, Meksyku i Limie. Zdjęcie, na którym widzimy młodziutką Kate Moss opierającą się o drzwi pick- up'a, zostanie wystawione 3 lipca na aukcji podczas Masterpiece Midsummer Party. Dochód ze sprzedaży zgromadzonych eksponatów zostanie przekazany na rzecz fundacji CLIC Sargent.

- Od ponad 10 lat wspieram fundację CLIC Sargent. To fundacja, która jest bardzo bliska mojemu sercu - wspomniał fotograf.

- Mój brat zmarł na raka w wieku 10 lat. Trudno opisać ból, jaki odczuwa nie tylko osoba chora, ale i jej najbliżsi. Cieszę się, że mogę przekazać to unikatowe zdjęcie na aukcję i wesprzeć tę niezwykłą inicjatywę - dodał.