Edyta i Cezary Pazura mają trójkę dzieci - Amelii, Antoniego Józefa oraz Rity. Celebrytka na swoim kanale społecznościowym często porusza sprawy nauki i szkoły.

Reklama

Problemy polskiej oświaty tak bardzo dały jej się we znaki, że swego czasu żona aktora poinformowała, że przeniosła córkę z polskiej do europejskiej szkoły.

Podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi na Instagramie Edyta została zapytana przez jedną z internautek, do której szkoły średniej wybiera się Amelia. Okazało się, że Edyta miała rozmawiać o problemach polskiej szkoły w programie "Dzień dobry TVN", ale w ostatniej chwili odwołano jej udział.

Co na temat odwołanej wizyty w "DD TVN" mówi Edyta Pazura?

Temat dla rodziców ośmioklasistów jest faktycznie stresujący, ze względu na kumulację roczników. Ja też nie ukrywam, że się boję. Nawet byłam zaproszona do "DDTVN" w tym temacie, ale dzień przed okazało się, że najwyraźniej nie pasuję im do koncepcji - powiedziała.

Wyznała, że jej córka chce studiować za granicą.

Amelka, pewnie jak większość, składa papiery do trzech szkół. Jest też po dwóch egzaminach do szkół społecznych. Zależy jej na międzynarodowej maturze, bo chce studiować w Hiszpanii lub Anglii- przyznała.