Nina Terentiew zanim 15 lat związała się z Polsatem, pracowała w TVP.

Reklama

Prowadziła talk-show "Bezludna wyspa", a w latach 1998–2006 była także dyrektor programową telewizyjnej Dwójki. Teraz ponownie pojawi się na Woronicza.

Z jakiej okazji Nina Terentiew pojawi się w TVP?

Powrót Niny Terentiew do TVP ogłosiła Anna Lewandowska w programie "Pytanie na śniadanie" podczas jednego z wydań "Czerwonego dywanu".

Reklama

A teraz trzymajcie się! Bardzo dawno niewidziana w Telewizji Polskiej kobieta, która była prezenterką, prowadziła kultowego programy, zajmowała stanowiska kierownicze i dyrektorskie. No cóż, prawdziwa legenda TVP. Za jej czasów powstało wiele programów, wspomnę tylko o (...) "Bezludnej wyspie". Drodzy widzowie, Nina Terentiew pojawi się u nas w studiu! - powiedziała.

Terentiew rozpoczęła pracę w TVP w 1971 r., dołączając do Redakcji Publicystyki Kulturalnej. Pracowała przy programie "Pegaz" oraz przygotowywała filmy dokumentalne, reportaże i audycje o kulturze, poza tym prowadziła programy: "XYZ", "Rozmowy z...", "Bezludna wyspa" i "Zwierzenia kontrolowane". W 1980 r. zaczęła kierować redakcją publicystyki TVP, a sześć lat później została szefową zespołu artystycznego TVP2, po czym była dyrektorem artystycznym i zastępcą dyrektora programowego stacji, a w 1998 r. przejęła stanowisko dyrektor programowej telewizyjnej Dwójki. W 2006 r. zrezygnowała z posady i odeszła z TVP, po czym została dyrektor programową Polsatu.