Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski byli małżeństwem przez 20 lat.

Reklama

Gdy graliśmy spektakle, musieliśmy brać opiekunki. Dziewczynki były wrażliwe, nieśmiałe i płochliwe. Bardzo się tym przejmowałam - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Na żywo" była żona aktora, która również jest aktorką.

Trudno było poradzić sobie z tym, że jej partner był pochłonięty karierą.

Czasem mnie rzucało. Było mi ciężko. Może nawet chciałam się jakoś zbuntować? (…) Praktycznie przestał bywać w domu. Już nie bardzo się orientowałam, gdzie jest i dlaczego. Miałam 49 lat i w sposób nieubłagany postanowiłam o siebie zawalczyć. Rozwiedliśmy się - powiedziała.

Tomaszewska i grabowski poznali się podczas studiów w Krakowie. Ich relacja przerodziła się w miłość, kiedy oboje otrzymali etat w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Ślub wzięli w 1982 roku. Z tego związku mają dwie córki - Zuzannę i Katarzynę. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2008 roku.

Andrzej Grabowski zaledwie kilka miesięcy po rozstaniu z żoną był już mężem Anity Kruszewskiej - charakteryzatorki filmowej. Ten związek też nie przetrwał próby czasu i rozpadł się w 2018 r. Z kolei Anna Tomaszewska po rozstaniu z Andrzejem Grabowskim związała się z Krzysztofem Piaseckim.