NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA. Co takiego musi przykryć ta nieudolna, niekompetentna, buńczuczna niby-władza, że wrzuca dziś publikację swego pseudo-wyroku...? - pytała Magda Mołek.

Reklama

Odniosła się do obecnej sytuacji, gdzie większość społeczeństwa obawia się zagrożenia ze strony epidemii koronawirusa i ponosi konsekwencje np. utraty pracy z tego powodu. Według publicystki podejmowanie decyzji w sprawie aborcji w takim czasie z premedytacją.

Dociska nas, polskie Kobiety, wykończone pandemią, izolacją, utratą pracy, strachem o zdrowie swoje i najbliższych, niepewne jutra... - stwierdziła.

"Trzymajmy się razem"

Trzymajmy się! Razem. Przejdziemy przez tylko wspierając się, jedna drugą, w każdej sytuacji! Czas pokaże, czyj to był koniec: Zmory patriarchatu czy Mocy Kobiety. SOLIDARNOŚĆ KOBIET, PRAWDA, WOLNOŚĆ, PRAWO DO DECYDOWANIA O SOBIE, NOWA ERA, NOWY POCZĄTEK - napisała.

W czwartek (28 stycznia) odbędzie się kolejny protest, który ma się odbyć w większości polskich miast. Przypomnijmy, że decyzja Trybunały Konstytucyjnego zerwała z tzw. "kompromisem aborcyjnym", który obowiązywał w Polsce przeszło 30 lat i którego zwolennikiem był między innymi Lech Kaczyński.