Rafał Brzozowski od 3 lat jest twarzą Telewizji Polskiej, najpierw jako gospodarz "Koła fortuny", a od roku w roli prowadzącego "Jaka to melodia?". Jesienią zaś poprowadzi kolejną edycję show "The Voice Senior".

Reklama

W rozmowie z Plejadą Brzozowski wyznał, że niechętnie zabiera głos w jakichkolwiek tematach politycznych, bowiem i tak bywa w takie dyskusje wciągany tylko dlatego, że współpracuje z TVP:

To są sprawy już polityczne, a ja staram się unikać jakichkolwiek konfrontacji politycznych. I tak troszkę obrywam za pewne sytuacje, chociażby dlatego, że pracuję dla formatów, które są prezentowane w Telewizji Polskiej, a pracuję w rozrywce, która nie ma nic wspólnego z polityką.

Rafał postanowił jednak wypowiedzieć się na temat osób LGBT i nie bał się udzielić im wsparcia:

Mam wielu przyjaciół i znajomych, zwłaszcza w świecie artystycznym. To są wspaniali fryzjerzy, styliści, nawet miałem managera, który pochodzi z takiego środowiska. Ja tych ludzi bardzo szanuję i w tym wszystkim widzę człowieka, i to jest dla mnie najważniejsze.

Reklama

Brzozowski zaapelował do rodaków o więcej wzajemnego szacunku i empatii:

Mamy kraj, w którym 90% osób deklaruje się jako katolicy i uważam, że ta wiara jest piękna i mówi o tym, żeby kochać bliźniego swego jak siebie samego i jeśli byśmy to stosowali, to nie byłoby w tym żadnego problemu. Ja czasami nie rozumiem, skąd te konflikty się biorą, bo przecież miłość powinna zwyciężać - zakończył

Czy szefowie z Woronicza zareagują na wypowiedź Rafała Brzozowskiego? Wszak mówiło się, że właśnie z powodu takich wypowiedzi twarzą TVP przestałą być Barbara Kurdej-Szatan.