Sezon wakacyjny i luzowanie kolejnych obostrzeń sprawiły, że wielu Polaków zupełnie zapomniało o pandemii i jakichkolwiek wymogach sanitarnych. W sklepach, czy środkach komunikacji miejskiej nie brakuje osób, którzy nie noszą maseczek, a o dezynfekcji rąk mało kto pamięta. Taka postawa, oraz możliwość organizowania komunii i wesel, a także wakacyjne podróże sprawiają, że pandemia ma się świetnie, oczy świadczy fakt, iż wczoraj padł dobowy rekord zakażeń w Polsce.

Reklama

Gwiazdy postanowiły więc zaapelować do swoich fanów o bardziej odpowiedzialne zachowanie. Magda Gessler postanowiła to zrobić w dość poetyckiej formie:

Nosimy maseczki 🌹🌺🌴dla róży dla możliwości podrozy ,,, zeby nasze marzenie mie.zostaly jak nożem przecięte. , ..,,codziennie jestesmy narażeni na ignorantów brak wyobrazni Ich nonszallancja. ...moze spowodować smierć mam najbliższych ..,, dzieci ... i tych najstarszych ..... 🌹🌹👁👁👁👁walczymy o normalne zycie ..,,, !!! Zeby wreszcie wróciło !!!!!

Magda Gessler już na początku pandemii apelowała do rodaków o rozsądek przestrzegając przed takim scenariuszem, jaki rozegrał się we Włoszech.

Sama restauratorka na czas narodowej kwarantanny zamknęła się w domu i przestrzegała wszelkich zasad sanitarnych.