Przez ostatnie 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy, jego żona ani razu nie zabrała głosu w żadnej istotnej dyskusji społecznej dotyczącej kobiet. W przypadku tematu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej sytuacja wygląda podobnie.

Reklama

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wypowiedzieć konwencję stambulską, bowiem zdaniem polityków tej partii, przemyca ona ideologię gender. Tymczasem feministki i eksperci zajmujący się walką z przemocą domową apelują, iż wypowiedzenie konwencji to bagatelizowanie problemu i przyzwalanie na przemoc, w tym przemoc domową.

Wydawać by się mogło, że spór, który zmobilizował środowiska kobiece do kolejnych antyrządowych protestów powinien zainteresować Pierwszą Damę. Niestety Agata Duda milczy jak zaklęta.

Michał Piróg postanowił zadrwić z takiej postawy żony prezydenta. Na swoim koncie na TikToku zamieścił nagranie, na którym udaje, że dzwoni do Agaty Dudy:

Pani Agato w imieniu wszystkich kobiet chciałbym zapytać co z konwencją stambulską. Hmm... Tak myślałem. Kobiety dziękują za niemy sprzeciw

Reklama

Dwa dni wcześniej zaś Michał Piróg zamieścił post, w którym wsparł wszystkie kobiety walczące o utrzymanie konwencji stambulskiej:

Całym sercem stoję ramie ramie z wami. Z przyjaciółkami, córkami, siostrami, matkami, kobietami.
Przemoc nie ma prawa istnieć w rządnym wymiarze i być kierowana przeciwko nikomu. Płeć, rasa, religia, miłość, paszport, język, wzrost nigdy nie może być piętnowane.
Nie podnoś ręki ani palca na moje siostry ani braci ...
#konwencjastambulska #konwencjaantyprzemocowa #prawakobiet #niedlalegalizacjiprzemocydomowej #jestemzwami