Protestując przeciwko wykorzystaniu jego wizerunku w filmie ukazującym pedofilski proceder w Zatoce Sztuki, Kuba Wojewódzki zarzucił Sylwestrowi Latkowskiemu, iż ten, swoimi insynuacjami ściągnął na jego głowę ogromny hejt:

Reklama

Naraziłeś na publiczny lincz zarówno mnie, jak i tych, których kocham. W imię bezlitosnej propagandy i odwetu. Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą - napisał w swoim oświadczeniu Kuba

O tym, jak ogromne emocje i łatwość rzucania oskarżeń budzi film Latkowskiego, pisali wcześniej Borys Szyc i Karolina Korwin Piotrowska. Zarówno aktor, którego reżyser dokumentu oskarża o zatajanie prawdy na temat Zatoki Sztuki, jak i dziennikarka, która skrytykowała Latkowskiego za rzucanie oskarżeniami bez dowodów, spotkali się z niezwykle agresywnym atakiem internautów, a nawet groźbami.

Można przypuszczać, że równie Kuba Wojewódzki boryka się od kilku dni z taką agresją. I choć nie wiadomo, czy to ona jest powodem jego niepokoju, zdjęcia opublikowane przez "Super Express" pokazują, że dziennikarz nie czuje się bezpiecznie. Na zrobionych przez paparazzi fotografiach widać bowiem, jak podjeżdża pod siedzibę radia, w którym pracuje kuloodporną limuzyną. Drzwi zaś otwiera mu ochroniarz, który następnie towarzyszy Kubie w drodze do budynku, a także w jego wnętrzu.