Tom Cruise do tego stopnia kontrolował każdy aspekt osobistego i zawodowego życia Katie Holmes, że nie mogła oddychać bez jego pozwolenia. O tajemnicach słynnej pary pisze "Daily Telegraph", powołując się na plotkarski portal TMZ cytujący przyjaciół aktorki. Według nich 50-letni Cruise zabronił 33-letniej Katie całowiania się z aktorami i aktorkami występującymi razem z nią w filmach i zachęcał ją, by nie podróżowała razem z nimi. W małżeńskim związku z Cruisem, Holmes czuła się jak kukiełka na sznurku, którym pociągał mąż. Holmes jest jego trzecią żoną. Poprzednie to Mimi Rogers i Nicole Kidman.

Reklama

Gdy para poznała się w 2005 r., Holmes pracowała nad komedią "Thank You for Smoking" (Dziękujemy za palenie) Cruise, wówczas jej narzeczony, zabronił jej wykorzystywania do celów promocyjnych fotografii, na której całowała swego filmowego partnera Aarona Eckarta - donosi TMZ. Gdy później pracowała nad filmem "Batman Begins" (Batman - Początek), Cruise zabronił jej latania tym samym samolotem, co inni aktorzy. Zamiast z nimi poleciała sama prywatnym samolotem Cruise'a.

Katie Holmes wystąpiła o rozwód 28 czerwca. Jako powód wskazała na chęć ochrony córki przed praniem mózgu przez scjentologów. Cruise przynależy do tej sekty, do której miała go wprowadzić Rogers. Holmes narzekała też na ciągłą obecność teściowej, co powodowało, że w domu czuła się jak w klatce.