Holmes planując odejście od Cruise'a znalazła oparcie w jego pierwszej żonie Nicole Kidman, z którą aktor rozwiódł się w 2001 roku.

Reklama

Kidman i Holmes od kilku tygodni były ze sobą w stałym kontakcie. Nicole była bardzo pomocna. Mówiła, że sama była w podobnej sytuacji wcześniej i wie, że najważniejsze, to być silną - cytuje magazyn "Us Weekly" osobę z otoczenia pań.

Kidman wie, co mówi, bo sama przechodziła podobną batalię z Cruisem. Dla Nicole rozwód z aktorem zakończył się jednak utratą kontaktu z adoptowanymi dziećmi Isabellą i Connorem. Dlatego teraz postanowiła wspierać młodszą koleżankę, którą czeka niełatwa sprawa rozwodowa.

Nie jest to jednak całkiem nowa przyjaźń, ponieważ panie miały ze sobą stały kontakt odkąd Katie została żoną Cruise'a w 2006 roku. Aktorki zbliżyły się do siebie właśnie za sprawą dzieci Nicole i Toma, które od ich rozstania mieszkały ze swoim ojcem. Podobno panie od początku darzyły się sporą sympatią. Teraz Kidman wspiera Holmes w walce o małą Suri i radzi, jak ustrzec dziewczynkę przed scjentologami.

Katie Holmes wystąpiła o rozwód 28 czerwca. Jako powód wskazała na chęć ochrony córki przed praniem mózgu przez scjentologów. Cruise przynależy do tej sekty, do której miała go wprowadzić Rogers. Holmes narzekała też na ciągłą obecność teściowej, co powodowało, że w domu czuła się jak w klatce.