Na głowę miss włożono koronę, udekorowaną 720 brylantami, wartą prawie 400 tysięcy dolarów. "Jeszcze nie wiem, czy pozwolą mi zabrać tę koronę do domu, ale wiem, że tytuł Miss Intercontinental zmieni moje życie i jestem pewna, że będą to zmiany na lepsze" - podkreśliła Carmago, poprawiając koronę, którą założyła jej ubiegłoroczna Miss Intercontinental, Libanka Nancy Afiouny.

Reklama

Miss Intercontinental 2008, ma 173 cm wzrostu. Jest z wykształcenia dziennikarką, pracuje w organizacji społecznej. Tytuł drugiej wicemiss przypadł 18-letniej Białorusince Liubou Jakowinie.

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu o brylantową koronę walczyły przedstawicielki 57 krajów, w tym tak egzotycznych, jak Dominikana, Kongo, Tahiti, Seszele i Boliwia. Gala była transmitowana do kilku krajów.

Podczas gali, finalistki prezentowały się widzom i jurorom w strojach nawiązujących do ich tradycji narodowych, kostiumach kąpielowych, wieczorowych sukniach i nowoczesnych kreacjach.

>>> Zobacz nową Miss Polski

Reklama

Uczestniczki konkursu podarowały zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochiurgii pamiątki związane z krajami, z których pochodzą. Zostaną zlicytowane na rzecz prowadzonych przez fundację prac nad komorą wspomagania serca dla dzieci. Wizyta w Fundacji była jednym z pierwszych punktów ich pobytu w Polsce, do której przyjechały ponad dwa tygodnie temu.

Między przygotowaniami do finałowego występu odwiedziły m.in. zabytkowe kopalnie Guido i Luiza w Zabrzu, warszawskie Stare Miasto wraz z Zamkiem Królewskim, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, a także Kraków i Wadowice. Wszędzie tam pozowały fotografom i przechodniom, kupowały pamiątki i rozdawały autografy.

Reklama

Według organizatorów, ciekawostką tegorocznej edycji Miss Intercontinental był fakt, że po raz pierwszy w międzynarodowym konkursie piękności wystartowały reprezentantki Afganistanu i Iraku. Obie te finalistki obowiązywały te same zasady, co wszystkie: dziewczyny wystąpiły m.in. w strojach kąpielowych.

Wybory Miss Intercontinental po raz pierwszy odbyły się w 1971 r. na Arubie. Obecnie ten międzynarodowy konkurs piękności jest jednym z trzech najstarszych i najpopularniejszych tego typu na świecie. Jest też okazją do promocji miejscowości, które go goszczą.