Allegrowicz lukasz22011990 raczej nie bawi się w politykę. Po prostu robi biznes i sprzedaje portrety znanych ludzi, jak leci. Ma w swojej ofercie Kaczyńskiego, Tuska, Małysza, Boruca, Kubicę, Jana Pawła II i Piłsudskiego. Z przebiegu licytacji wynika, że Polacy najbardziej cenią marszałka - 26 zł plus koszty wysyłki.

Reklama

Na razie trudno powiedzieć, kto sprzeda się drożej - prezydent czy premier? Trzeba jednak przyznać, że portret prezydenta jest pięć razy tańszy niż premiera. Realistyczna podobizna Lecha Kaczyńskiego kosztuje tylko 1,25 złotego, podczas gdy wyraźnie skrzywiony Donald Tusk osiągnął już zawrotną cenę 5,5 zł (plus koszty wysyłki).

Obrazy trudno oceniać pod względem artystycznym. Na pewno nie są to prace pokroju Sasnala czy Bogackiej. Znajdują jednak nabywców, którym nie wystarcza widok prezydenta, premiera czy narciarskiego skoczka na ekranie telewizora. Oni chcą więcej. Oni chcą koniecznie powiesić swoich ulubieńców. Na ścianie.

p

Dwie godziny po publikacji tego tekstu nastroje społeczne zupełnie się zmieniły. Teraz portret prezydenta jest prawie dwa razy cenniejszy od wizerunku premiera. Kosztuje 9,50 zł, a obraz przedstawiający szefa rządu wciąż można dostać za 5,5 zł.