"Ten rok będzie dla mnie szalony, ale ślubu nie przekładamy, jak plotkowano, i szykujemy go na czerwiec. Nie wiem, kto i dlaczego rozpowiadał takie głupoty" - powiedział "Faktowi" Rubik. Kompozytor zarzekł się, że wesele będzie skromne. "Nie będzie kilkuset gości. Zaprosimy tylko jakieś 100 osób" - stwierdził.

Dziennikarze namówili czterdziestoletniego muzyka, by opowiedział coś na temat sukni ślubnej panny młodej. "Kreacja dla Agaty jest już szykowana" - wyjaśnił pan młody. "Zaprojektuje ją polski projektant. Dostaliśmy już aż kilka ciekawych propozycji. Dlatego jeszcze się zastanawiamy, kto uszyje suknię" - zdradził podekscytowany muzyk.

Gdzie się odbędzie uroczystość? "Oczywiście, że w Polsce - tak, żeby rodzina i najbliżsi znajomi mogli bez problemu dojechać. Chcemy mieć tradycyjny ślub" - powiedział Rubik.

"Fakt" przypomina czytelnikom, że to będzie bardzo pracowity rok dla Rubika. 7 marca wydaje nową płytę i rusza w trasę koncertową po Polsce. Potem leci na koncerty do USA i Kanady. Gdy wróci, będzie musiał zabrać się do pisania muzyki do dwóch amerykańskich filmów. A w tym całym zamieszaniu musi jeszcze znaleźć czas na ślub.