Amerykański "Taniec z gwiazdami" budzi podobne emocje do polskiej wersji programu. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem listy uczestników nie brakowało spekulacji, kto z kim zatańczy. Dziś wszystko stało się jasne. Nazwiska gwiazd oraz ich tanecznych, profesjonalnych partnerów zostały wyczytane na żywo w porannym programie telewizji ABC.

Na liście jest 12 par. Wśród gwiazd - kilka znanych nazwisk. Jest na przykład znany z "Akademii Policyjnej" aktor Steve Guttenberg oraz zdobywczyni Oscara za film "Dzieci gorszego Boga" Marlee Matlin. To zresztą wielka sensacja szóstej edycji amerykańskiego "Tańca". Aktorka jest bowiem głuchoniema.

W programie zatańczą też między innymi wdowa po Elvisie, Priscilla Presley oraz dwie, niegdyś sławne sportsmenki: łyżwiarka figurowa, zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego Kristi Yamaguchi i tenisistka Monika Seles.

Nasza Edyta nie po raz pierwszy uczyć będzie sportowca. Wcześniej jej partnerem był bokser Evander Holyfield, z którym zajęła piąte miejsce. Najdalej - bo na trzecią pozycję - Śliwińska zaszła z aktorem Joey'em Lawrencem.