Aktor znany m.in. z filmu "Powiedz tak" wrócił w swoje rodzinne strony.

Reklama

McConaughey wraz z narzeczoną, brazylijską modelką Camilą Alves i dwojgiem dzieci przeprowadził się z miasta aniołów do Teksasu, gdzie nie ma wścibskich fotografów, a życie płynie dużo wolniej.

- Nikt mnie nie rozpoznaje i nie pyta, co porabiam. Nie sądzę, by tu kogokolwiek to obchodziło - mówi aktor o zaletach nowego miejsca zamieszkania.

Zdaniem aktora w Teksasie są bardziej sprzyjające warunki do wychowywania dzieci niż w Hollywood. Obecnie najważniejszy jest dla nich spokój i bezpieczeństwo 3-letniego syna Leviego i niespełna 2-letniej córki Vidy.

- W Los Angeles ludzie cię zadepczą, byle tylko osiągnąć swój cel. W Nowym Jorku są skłonni wyciągnąć broń i zabić by dostać to, czego chcą. Tu, w Teksasie, ludzie potrafią działać razem - mówi gwiazdor.

McConaughey wraz z miejscem zamieszkania zmienił także nieco swój wygląd. Podczas tegorocznej gali rozdania nagród Texas Film Hall Of Fame w Austin, gwiazdor zaprezentował nowy sportowy image.

W krótko ściętych włosach i kilkudniowym zaroście wygląda jak Teksańczyk z krwi i kości.

- Jeśli chcesz się dogadać z ludźmi w Austin i wpasować w klimat Teksasu wszystko, co musisz zrobić, to być sobą - zaznacza McConaughey.