Marianne Faithfull od początku swojej kariery była skazana na sukces.

Reklama

W 1964 roku niespełna 18-letnia Marianne spotkała na swojej drodze menedżera przyszłych legend światowej muzyki - The Rolling Stones. Andrew Loog Oldham zapewnił jej kontrakt płytowy i możliwość zadebiutowania piosenką "As Tears Go By", którą dla Faithfull napisali Mick Jagger i Keith Richards.

Po takim starcie przed młodą dziewczyną otworzyło się wiele drzwi. Marianne nagrała kolejne cztery płyty oraz zaczęła zajmować się aktorstwem. Wystąpiła w filmach: "The Girl on a Motocycle" (1968), "I'll Never Forget What's'is name" (1967), "Anna" (1967), a także w sztukach teatralnych: "Trzy siostry" Czechowa i "Hamlet" Szekspira.

W tym czasie artystka była partnerką Micka Jaggera.

"Sex, drugs and rock & roll" - to hasło, które przyświecało wtedy gwiazdom muzyki. Niestety, imprezowy styl życia doprowadził Marianne Faithfull na samo dno... Pod koniec lat 60. piosenkarka była uzależniona od kokainy. W kolejnych latach gwiazda sięgała po mocniejsze narkotyki, przestała nagrywać, nie koncertowała i przez dwa lata żyła na ulicach Londynu.

Reklama

Jej powrót na scenę okazał się możliwy dopiero pod koniec lat 70. W 1977 roku nagrała album "Dreaming My Dreams" wspólnie z The Grease Band. Płyta została świetnie przyjęta, a Marianne odbyła dużą trasę koncertową.

Od tego czasu Faithfull wydała jeszcze 18 albumów i wystąpiła w 18 filmach, nagrywała z największymi gwiazdami muzyki, m.in. Davidem Bowiem, Metalliką, Tomem Waitsem, Seanem Lennonem i Rufusem Wainwrightem. Jej ostatnia płyta - "Horses and High Heels" ukazała się w styczniu 2011 roku.