"Fakt" pokusił się o ranking przezwisk znanych osób. Oto one:

Reklama

Henia Rozkraczewska

Od pewnego czasu wiele osób mówiąc o Edycie Herbuś, nie używa jej imienia, a przezwiska, które przylgnęło do niej kilka lat temu na obozie tanecznym. Kiedy ówczesny trener tancerki Robert Kupisz (obecnie projektant) zastał Edytę śpiącą... w szpagacie, nazwał ją Henią Rozkraczewską!

Madame Browary

Kilka lat temu jedna z gazet sparafrazowała tytuł książki Gustawa Flauberta „Madame Bovary” i nazwała właścicielkę m.in. centrum handlowego Stary Browar w Poznaniu Grażynę Kulczyk Madame Browary. O ile bohaterka powieści Flauberta borykała się z ogromnymi problemami finansowymi, przez które popełniła samobójstwo, o tyle Grażyna Kulczyk nie może narzekać na brak pieniędzy. W 2011 roku z fortuną szacowaną na ok. 1,85 mld złotych znalazła się na 9. miejscu na liście najbogatszych Polaków.

AKPA

Królowa Pasztetów

Kiedy kilka lat temu Kasia Skrzynecka zgodziła się zostać twarzą pasztetów, zapewne nie przypuszczała, że wpłynie to na jej całe życie. Niemal z pierwszym spotem reklamowym gwiazda została bowiem okrzyknięta Królową Pasztetów. I choć kontrakt Skrzyneckiej wygasł już kilka lat temu, do dziś wiele osób nie może zapomnieć o przezwisku, z którego Kasia zapewne nie jest zadowolona.

Sygnet

Jako osoba popularna Mateusz Damięcki często odwiedzał szkoły, w których opowiadał uczniom o zawodzie aktora. Oprócz tego mówił też o przekazywanym z pokolenia na pokolenie w jego rodzinie sygnecie, który z dumą nosił na palcu. Portale plotkarskie szybko więc nadały mu ksywę Sygnet. Licząc na to, że wszyscy szybko zapomną o tym przezwisku, Mateusz przestał nosić pierścień. Ale nawet to nie pomogło. Wciąż bowiem wiele osób przezywa go Sygnet.

AKPA

Pyza
Z powodu okrągłej buzi Kasię nazywano kiedyś Pyzą. I jeśli przed laty można było tak o niej powiedzieć, dziś już to do niej nie pasuje. Po urodzeniu syna Cichopek jest szczupła jak nigdy dotąd.

>>> CZYTAJ TAKŻE: "Kulczyk uwodzi Hilton"