Newspix
Reklama

Jak donosi "Fakt":


- Niech nikogo nie zmyli porządek panujący na biurku. To tylko pozory. Anna Komorowska ma czasem więcej pracy niż sam prezydent! Dziesiątki spotkań, patronatów i akcji charytatywnych starczyłoby na cały pułk urzędników. A Pierwsza Dama jest tylko jedna...


Zaglądając na stronę internetową, w zakładkę z jej kalendarzem, trudno znaleźć dzień bez jakichkolwiek oficjalnych obowiązków. Tu Gala Wolontariatu, a tu spotkanie z dziećmi mniejszości narodowych w Polsce.


Laptop i tradycyjny zeszytowy kalendarz to podstawowe narzędzia pracy Pierwszej Damy. Na biurku leży także stos gazet. Anna Komorowska nie raz opowiadała, że jest na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na świecie. Jak zdradzają jej współpracownicy, choć mogłaby pracować w Belwederze, gdzie mieszka prezydencka para, woli oddzielać pracę od domu.

Stąd gabinet w Pałacu Prezydenckim. Podobnie uważa jej mąż. – To niehigieniczne mieszkać w miejscu pracy – mówił prezydent Bronisław Komorowski w niedawnym wywiadzie dla Faktu tłumacząc dlaczego, inaczej niż jego dwaj poprzednicy, mieszka w Belwederze, a nie przy Krakowskim Przedmieściu.


>>> CZYTAJ TAKŻE: "Maserak chce wygrać!"