Są takie kraje, gdzie ładne pismo jest nadal w cenie. W Japonii zakończył się właśnie doroczny konkurs kaligraficzny. Wzięło w nim udział ponad trzy i pół tysiąca dzieci.
Japończycy starają się pięknie pisać już od prawie półtora tysiąca lat. Kaligrafia zaczęła się rozwijać tam około roku 550.
Tradycja w Kraju Kwitnącej Wiśni cały czas jest bardzo silna. Młodzi Japończycy będą ją pewnie podtrzymywać przez kolejne tysiące lat!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|