W takiej scenerii dotąd lidera Prawa i Sprawiedliwości nie widzieliśmy. Kolorowa kanapa, stolik z bajkami, obok zabawki. I Jarosław Kaczyński trzymający w rękach książkę dla dzieci. Czyżby miał za chwilę przeczytać jakiemuś maluchowi bajeczkę na dobranoc?

Reklama

Bajki nie przeczytał, ale powinszował najmłodszym. W kąciku dla dzieci, urządzonym w warszawskim Centrum Informacyjnym sztabu PiS, nagrał życzenia na Dzień Dziecka.

"Drogie dzieci. W dniu waszego święta chcę złożyć wam wszystkim najlepsze życzenia. Słonecznego roku, dobrego roku, szczęśliwego dzieciństwa. Tego wszystkiego co będzie dla was dobrą zabawą, a dla tych starszych, dobrą nauką" – mówił łagodnym głosem.

I dodał: "Chciałbym szczególnie zwrócić się do tych spośród was, które przeżyły ostatnio nieszczęście związane z powodzią. Wiem, że macie za sobą trudny czas. Być może ten trudny czas jeszcze trwa. Ale nie załamujcie się, bądźcie dzielne. Niech przyszłe miesiące i przyszłe lata będą dobre dla was wszystkich".

We wtorek filmik ma zostać umieszczony w Internecie, w popularnym serwisie YouTube.

"Politycy w takim dniu powinni mówić do dzieci dobrymi słowami" – powiedziała "Faktowi" Elżbieta Jakubiak ze sztabu PiS.

>>> A tak opala się premier