Młody śpiewak już wcześniej przyznawał się do fascynacji muzyką Jacksona, dlatego jest to dla niego bardzo ważne wydarzenie. "Michael jest dla mnie wielką inspiracją. Jestem zaszczycony i dumny, że jego rodzina poprosiła mnie, abym zaśpiewał" - powiedział Shaheen.

Reklama

"To wielki zaszczyt dla Shaheena" - wtóruje mu Simon Cowell, jeden z jurorów brytyjskiego talent show. "Michael był jego idolem. Jesteśmy z niego dumni" - dodał.

Dlaczego akurat Shaheena wybrano? Dlatego, że życzył sobie tego sam Michael Jackson:

"Michael po obejrzeniu występu Shaheena w <Mam Talent> był zachwycony. Zamierzał nawet zaproponować chłopcu, aby zaśpiewał z nim podczas niektórych z wakacyjnych koncertów w londyńskiej O2 Arena" - powiedziała osoba zajmująca się organizacją pogrzebu. Niestety, nagła śmierć Króla Popu pokrzyżowała te plany.

Młody artysta wystąpi wśród gwiazd największego formatu. Swój udział potwierdzili Stevie Wonder, Mariah Carey, Lionel Richie, Smokey Robinson, Diana Ross i Usher.

Przypomnijmy sobie piosenkę Jackson 5 wykonaną przez Shaheena w "Britain's got Talent" oraz przez młodziutkiego Michaela:

p