10. Każdej nocy 36-letni Giran Jobe z Kent w Wielkiej Brytanii poświęcał dwie godziny na ćwiczenia fizyczne w swoim mieszkaniu. Problem w tym, że przy dużych obciążeniach Jobe pomagał sobie przeraźliwymi jękami. Po jakimś czasie sąsiedzi mieszkający piętro niżej stracili cierpliwość i poskarżyli się na niego do sądu. Ilekroć Giran zaczynał ćwiczyć, zamontowane u sąsiadów mierniki rejestrowały hałas na poziomie 100 decybeli. Podobnie głośno jest na peronie metra w chwili, gdy przyjeżdża pociąg. Za 47 naruszeń ograniczenia hałasu sąd ukarał go 70 funtami. Jobe obiecał robić w przyszłości więcej cichych pompek.

Reklama

9. Pewna błyskotliwa Amerykanka kupiła sobie farbę do włosów firmy L'Oreal, ale opakowanie blond zawierało - omyłkowo - farbę brązową. Skarżąc się, że zmiana koloru włosów zrujnowała jej życie towarzyskie i wpędziła ją w depresję, Charlotte Feeney pozwała koncern o rażące zaniedbanie. Sędzia pozew oddalił tłumacząc, że brakuje dowodu, jakoby L'Oreal umieścił brązową farbę w opakowaniu przeznaczonym do blond włosów.

8. Trzech mieszkańców greckiej wyspy Lesbos uznało, że kobiety o orientacji homoseksualnej obrażają ich tożsamość nazywając się lesbijkami. Grecy żądali, aby sąd zabronił stowarzyszeniu walczącemu o prawa homoseksualistów posługiwania się terminem "lesbijska" w nazwie. Srodze się zawiedli - sąd uznał, że pojęcie "lesbijka" nie definiuje tożsamości mieszkańców wyspy Lesbos, więc wolno nim się swobodnie posługiwać zarówno w Grecji, jak i na świecie.

7. Bliźniaczki Gabriela i Patrizia Odisio były jak dwie krople wody i postanowiły uśmiech losu przebiegle wykorzystać. Ilekroć pierwsza z sióstr - adwokat i niepełnoetatowa sędzia w miejscowości Magenta we Włoszech - musiała być w dwóch różnych miejscach na raz, w części obowiązków zastępowała ją siostra Patrizia. Bliźniaczki robiły tak w konia masę ludzi przez przynajmniej trzy lata. Ich proces nie został jeszcze rozstrzygnięty.

6. Dwaj rumuńscy senatorowie uznali, że złe wiadomości stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia społeczeństwa. Zainspirowany pomysłem rumuński parlament uchwalił więc ustawę nakazującą radiom i telewizjom emisję informacji pozytywnych i negatywnych w równych proporcjach. Skrajnie absurdalną ustawę obalił jednak Trybunał Konstytucyjny Rumunii uznając, że jest w całości niekonstytucyjna i nie może być podpisana przez prezydenta.

5. Grupa ekologów złożyło do Sądu Najwyższego Austrii kasację w sprawę o przyznanie im prawa do adopcji 26-letniego szympansa o imieniu Matthew Hiasl Pan. Zdaniem ekologów, ich ulubieniec powinien zostać uznany za osobę fizyczną, skoro naukowo udowodniono, że DNA szympansów jest w 99,4 procentach podobne do ludzkiego. Sąd skargę odrzucił wskazując, że Stowarzyszenie Przeciw Zwierzęcym Fabrykom nie ma podstaw prawnych do... wypowiadania się w imieniu szympansa.

4. Nastolatek z Riviera Beach na Florydzie został aresztowany za chodzenie po ulicy w spodniach opuszczonych tak nisko, że oficer policji "dostrzegł jego niebiesko-czarne bokserki wystające na dziesięć do piętnastu centymetrów". W oparciu o wydany przez lokalne władze zakaz noszenia obwisłych spodni, chłopak dostałby 150 dolarów grzywny, ale sędzia uznał przepis za niezgodny z amerykańską konstytucją.

3. Mieszkanka Londynu uniknęła mandatu za parkowanie w niedozwolonej strefie tłumacząc się w wyjątkowo niecodzienny sposób. Tancerka zostawiła auto na ulicy z włączonym silnikiem, po czym pobiegła na występ. Mandatu nie przyjęła tłumacząc, że zostawiła auto "na chodzie", bo wewnątrz było pełno węży. Kobieta nie chciała, żeby zmarznięte gady zasnęły. Mandat anulowano.

2. Macedoński pszczelarz Zoran Kiseloski długo walczył z niedźwiedziem wyjadającym miód z jego pasiek. W końcu zaczął go skutecznie odstraszać za pomocą świateł i popularnej na Bałkanach muzyki turbofolk. Kiedy generator zasilający radio i reflektor się zepsuł, leśny złodziejaszek wrócił i urządził sobie prawdziwą ucztę. Zwierzę uznano za winne kradzieży miodu oraz zniszczeń i skazano na grzywnę wysokości 140 tys. denarów macedońskich. Sąd w mieście Bitola orzekł, że w imieniu niedźwiedzia, który nie miał właściciela i należy do gatunku zagrożonego, karę wypłaci państwo.

1. Przy okazji procesu rozwodowego w Nowej Zelandii okazało się, że 9-letnia córeczka skłóconych małżonków ma na imię... Talula Does The Hula From Hawaii czyli tata robi biodrami ruchy jak przy kręceniu hula hop. Wrażliwy sędzia odebrał głupim rodzicom prawa do opieki i nakazał zmianę imienia dziewczynki, która ze wstydu prosiła koleżanki, aby nazywały ją po prostu "K".