Obieżyświat, kontrowersyjny dziennikarz, cięty publicysta, błyskotliwy pisarz, bezkompromisowy wyznawca własnych poglądów. Na swojej stronie internetowej bez ogródek pisze, zadając kłam plotkom: "Nie jest prawdą, że ożeniłem się po raz drugi. Nie jest prawdą, że mam za sobą rozwód. Nigdy nie komentowałem i nie będę omawiał publicznie mojego życia prywatnego."

Reklama

Boso przez świat

No cóż, Cejrowski jednych irytuje, innych fascynuje. Ale trzeba mu oddać, że zwiedził niemal cały świat, a o swoich podróżach potrafi świetnie pisać i barwnie opowiadać. Jego program „Boso przez świat” w TVP2 został doceniony nie tylko przez polskich widzów, ale także za granicą, zdobywając złoty medal na New York Festivals.

"To mój pierwszy autorski program podróżniczy – do tej pory robiłem jedynie audycje radiowe (>>Na drugim końcu globusa<<), lub występowałem gościnnie u innych – np. w >>Podróżach z żartem<<. I to chyba tam ktoś mnie wypatrzył i doszedł do wniosku, że poza opowiadaniem anegdot w zamkniętej przestrzeni studia, mógłbym wziąć kamerę i ruszyć w świat. Ruszyłem więc" – wyznał Wojciech Cejrowski, kiedy jego program zadebiutował na antenie. Podróżnik wraz z kamerą odwiedził już m.in. Meksyk, Senegal, Gambię, Ekwador, Nambię Madagaskar oraz Wenezuelę.

Krytycznym okiem

Ale Cejrowski to nie tylko globtroter, ale także wnikliwy obserwator życia społecznego. A doskonałą trybuną dla Cejrowskiego do wygłaszania kontrowersyjnych poglądów jest program "Po mojemu", który możemy oglądać na antenie TVN Style. Dziennikarz szczególnie dużo ma do powiedzenia na temat kwestii damsko – męskich.

Cejrowski przygląda się i komentuje zarówno zachowania pań, jak i panów. W programie nie brakuje też rozmów z gośćmi, którzy przybliżają widzom różnice w postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn. Natomiast w części „To mnie wkurza” prowadzący wyśmiewa absurdy codzienności – wszelkie denerwujące sprawy, do których przyzwyczailiśmy się, a które nie powinny być normą.

>>> Górniak bez makijażu na próbie