We wtorek wieczorem odbyła się w Warszawie gala z okazji 12-lecia istnienia portalu wPolityce.pl. Udział w niej wzięli m.in. marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier i szef PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, szef KPRM Michał Dworczyk oraz prezes NBP Adam Glapiński.

Reklama

Statuetkę Biało-Czerwonych Róż otrzymał prezes TVP Jacek Kurski. Członek zarządu grupy medialnej Fratria, Michał Karnowski powiedział, że ta nagroda z jednej strony jest wynikiem spojrzenia w przeszłość, docenieniem dorobku Telewizji Polskiej za prezesury Jacka Kurskiego, ale z drugiej jest próbą wskazania, gdzie leżą ogromne rezerwy obozu propolskiego, ile można osiągnąć nie tylko w obszarze mediów, gdy ma się pomysł, determinację, wolę złamania blokad, gdy się konsekwentnie pracuje.

List do zebranych napisany przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek odczytała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. "Nieszablonowe oceny i komentarze, odważne debaty i dociekliwość autorów to wyznaczniki popularności portalu wPolityce.pl, a zarazem rosnącego prestiżu. Dziękuje całemu zespołowi za pracę" - napisała Witek.