Odeta Moro – Figurska i Jerzy Petersburski dołączyli do grona gospodarzy porannego programu telewizyjnej Jedynki. Odeta Moro – Figurska od lipca 2007 r. wraz z Włodzimierzem Szaranowiczem prowadziła program „Pytanie na śniadanie” emitowany przez TVP2. Jerzy Petersburski to znany pianista, kompozytor i satyryk, który w latach 1992 – 1997 w magazynie „Kawa czy herbata” prowadził konkursy muzyczne przy fortepianie.

Od września „Kawa czy herbata” będzie trwać dłużej – do godz. 8:45. W jesiennej odsłonie programu, o godz. 8.00, pojawi się nowe pasmo poradnicze „Kawa czy herbata? daje radę”. Każdego dnia tygodnia w paśmie poruszane będą tematy z zakresu psychologii (poniedziałek), rodziny (wtorek), prawa (środa), zdrowia (czwartek) oraz stylu (piątek).

W poniedziałkowym paśmie „Między nami” Odeta Moro – Figurska i Jerzy Petersburski rozmawiać będą z ekspertami o relacjach między ludźmi, problemach pokoleniowych, różnych typach osobowości oraz edukacji psychologicznej.

Moja rodzina” to temat przewodni każdego wtorkowego pasma. Prowadzący Paulina Chylewska i Marek Zając będą m.in. poruszać problemy dotyczące wychowania dzieci, konfliktów wychowawczych i podziału ról w rodzinie.

Mam prawo” to tytuł środowego pasma poradnikowego. Agata Konarska i Paweł Pochwała pomogą widzom odnaleźć się w trudnym świecie prawa konsumenckiego, kruczków prawnych, regulaminów i przepisów.

W czwartkowym paśmie „Moje zdrowie” prowadzący Marta Kielczyk i Grzegorz Miśtal wraz z ekspertami odpowiedzą na trudne pytania m.in. z zakresu zdrowego żywienia, higieny ciała oraz profilaktyki lekarskiej.

W piątki Agnieszka Szulim – Badziak i Radek Brzózka wprowadzą widzów w weekendowy nastrój. W paśmie „Mój styl” eksperci przybliżą najnowsze trendy w modzie i podpowiedzą jak dbać o urodę.

W każdy poniedziałek i piątek w ostatniej części programu do prowadzących dołączy Wojciech Jermakow.