SOBOTA (11 kwietnia)
Reklama

15:10, TVP2: "WILLOW" (USA 1988 Obsada: Warwick Davis, Val Kilmer, Jean Marsh, Joanne Whalley) Zanim nastały czasy "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona, udane produkcje kina fantasy można było policzyć na palcach. Na szczęście Ron Howard udowodnił, że i o wiele mniejszymi środkami można nakręcić udany i przekonujący baśniowy film. Korzystając z całego dobrodziejstwa schematów fantastycznych, późniejszy twórca "Apollo 13" skroił przyjemną, lekką baśń. Jej bohaterem jest Willow - ubogi farmer, który musi ocalić przed śmiercią królewskie dziecko. Jednoczy siły z szermierzem Madmartiganem i wypuszczają się we wspólną podróż, przygodę życia...

20:00, TVN: "SHREK II" (USA 2004, w wersji polskiej: Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Agnieszka Kunikowska, Wojciech Malajkat) Dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami pewien ogr zakochał się w ogrzycy Fionie. Wzięli ślub i żyliby długo i szczęśliwie, gdyby nie to, że pewnego dnia, tuż po powrocie z cudownej podróży poślubnej, do domu Shreka i Shrekowej zawitał posłaniec z zaproszeniem na obiadek w zamku rodziców młodej małżonki...Dwójka równie dobra jak pierwsza część przygód ogra.

22:40, TVP2: "CENA HONORU" (USA 2002, Obsada: Heath Ledger, Kate Hudson, Wes Bentley, Djimon Hounsou) Adaptacja rozgrywającej się w 1875 roku i kilkukrotnie już ekranizowanej awanturniczej powieści E.W. Masona. Pięknie sfilmowana opowieść o utraconym i odzyskanym honorze oficera brytyjskiej armii kolonialnej. Ale nie tylko, bo w zimnych wnętrzach pałaców angielskiej arystokracji i w rozpalonym słońcem krajobrazie marokańskiej pustyni rozgrywa się pojedynek dwóch przyjaciół o względy tej samej kobiety. Harry Feversham (Heath Ledger) ma przed sobą znakomitą karierę oficerską, a u boku śliczną narzeczoną Ethne (Kate Hudson). Sielanka kończy się nagle, gdy tuż przed rozpoczęciem kampanii wojennej w Sudanie chłopak postanawia porzucić służbę. Zostaje uznany za tchórza, czego symbolem są cztery piórka przesłane mu przez trójkę najbliższych przyjaciół i... ukochaną.

NIEDZIELA (12 kwietnia)

09:10, TVN7: "PRZEMINĘŁO Z WIATREM" (USA, 1939, Obsada: Vivien Leigh, Clark Gable, Leslie Howard, Olivia De Havilland, Rand Brooks, Carroll Nyey, Evelyn Keyes) Rok 1861. Gerald O'Hara, jego żona, Ellen, i ich trzy dorastające córki wiodą spokojne i dostatnie życie w posiadłości Tara w południowej Georgii. Najstarsza Scarlett jest zakochana w Ashleyu Wilkesie, mieszkającym po sąsiedzku arystokracie. Jednak Ashley żeni się z kuzynką Melanią, a Scarlett wbrew sobie wychodzi za mąż za brata Melanii - Charlesa, który wkrótce ginie na wojnie. Po wybuchu wojny Scarlett wraz z Melanią przenoszą się do Atlanty. O względy Scarlett zabiega przystojny Rhett Butler...

10:35, TVP2: "NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ" (Niemcy/USA 1984, Obsada: Barret Oliver, Gerald McRaney, Drum Garrett) Niedogadujący się ani z rówieśnikami ze szkoły, ani z owdowiałym ojcem Bastian trafia do pewnej księgarni, skąd wykrada tajemniczą czerwoną księgę. Dzięki niej przenosi się do fantastycznej krainy i przeżywa najwspanialszą przygodę w swoim życiu... Kultowy film z niezapomnianą piosenką Limahla, na podstawie powieści Michaela Ende.

15.45, Polsat: "MÓJ CHŁOPAK SIĘ ŻENI" (USA 1997, Obsada: Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz, Rupert Everett) Julia Roberts kontra Cameron Diaz - która znajdzie męża? Julianne (Julia Roberts) i Michael (Dermot Mulroney) poznali się w szkole średniej. Połączyła ich przyjaźń, a potem miłość. Jednak z lęku przed rozczarowaniem nie zdecydowali się wówczas być razem. Obiecali sobie, że pobiorą się, jeśli żadne z nich nie znajdzie partnera przed ukończeniem 28. roku życia. Owa data właśnie się zbliża...

20:00, Polsat: "HRABIA MONTE CHRISTO" (Wielka Brytania/Irlandia 2002, Obsada: Jim Caviezel, Guy Pierce, Dagmara Domińczyk) Zdradzony przez przyjaciela młody żeglarz Edmund Dantes spędza 13 lat w więzieniu na wyspie, skąd nie ma ucieczki. Jednak udaje mu się zbiec i wraca, by zemścić się na tych, którzy go skrzywdzili - byłym przyjacielu, byłej narzeczonej, byłym współpracowniku i urzędniku policji, który go uwięził. Opowieść o straconym życiu, w którym nadzieją staje się zemsta, a siłą przetrwania nienawiść, jest jednym z najczęściej przenoszonych na ekran dzieł literackich. Podobno co 18 miesięcy powstaje nowa wersja... Film Kevina Reynoldsa ("Tristan i Izolda") jest wśród nich jedną z bardziej udanych.

20:00, TV 4: "BRUCE WSZECHMOGĄCY" (USA 2003, Obsada: Jim Carrey, Morgan Freeman, Jennifer Aniston) Gdyby Jim Carrey odmówił zagrania w tym filmie, nie byłoby filmu. Na szczęście się zgodził i dobry scenariusz stał się automatycznie mniej istotny. Carrey gra reportera telewizyjnego, specjalizującego się w lekkostrawnej rozrywce, który marzy o prowadzeniu własnego poważnego programu. Wciąż jednak nie może osiągnąć sukcesu i w końcu, wyrzucony z pracy i porzucony przez narzeczoną (Jennifer Aniston), w desperacji wzywa Boga na świadka swoich życiowych klęsk. A wtedy Bóg pod postacią Morgana Freemana zjawia się i proponuje mu tygodniowe zastąpienie go w obowiązkach i szansę lepszego zarządzania losem swoim i innych.

Reklama

22:10, TV Polonia: "JASMINUM" (Polska 2006, Obsada: Adam Ferency, Janusz Gajos, Grzegorz Damięcki, Grażyna Błęcka-Kolska) Najładniej pachnący z filmów: czeremchą, wiśnią, śliwą i... jaśminem. Polska "Amelia" i "Pachnidło" w jednym. Kolejna odsłona Jańciolandu, czyli osobliwego, poetyckiego, trochę abstrakcyjnego świata Jana Jakuba Kolskiego.

23:20, TVN: "KULA W ŁEB" (USA 1989, Obsada: Don Johnson, Penelope Ann Miller, William Forsythe, Bob Balaban) Detektyw z Los Angeles Jerry Beck (Don Johnson) prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa swojego przyjaciela - byłego oficera policji. Wkrótce wpada na trop faszystowskiego spisku. By dopaść zabójcę, musi zacząć łamać swoje żelazne zasady i przekraczać zawodowe kompetencje. To nie podoba się Arthurowi Kresslerowi (William Forsythe), niezwykle biurokratycznemu agentowi FBI. W końcu jednak Beck otrzymuje pomoc od szefa policji Dixona (Tim Reid). Podczas śledztwa Beck poznaje także bardzo atrakcyjną kobietę Lindę Kimble (Penelope Ann Miller). Czy jednak uda mu się pogodzić obowiązki zawodowe z życiem prywatnym?

PONIEDZIAŁEK (13 kwietnia)

19:30, Polsat: "EPOKA LODOWCOWA" (USA 2002) Życie na planecie Ziemia toczy się w najlepsze, gdy nagle ktoś bardzo złośliwy postanawia włączyć głębokie zamrażanie. By umknąć przed nacierającym zlodowaceniem, spanikowane zwierzęta ruszają na emigrację. Nie wszystkie jednak najkrótszą drogą. Wśród zbłąkanych - z własnej winy, opieszałości czy przypadku - znajdują się mamut Manfred, szablozębny tygrys Diego oraz leniwiec Sid. Trójka ta, zdecydowanie wbrew sobie, zmuszona jest połączyć siły. Przetrwanie zaś okazuje się nie takie proste...Przezabawny tytuł dla całej rodziny. Fajna historia, fajerwerki komputerowej animacji, znakomite tłumaczenie oraz polski dubbing na najwyższym poziomie (Malajkat, Pazura, Fronczewski)

20:00, TVN: "CAST AWAY: POZA ŚWIATEM" (USA 2000, Obsada: Tom Hanks, Helen Hunt, Nick Searcy, Chris Noth) Współczesny Robinson Cruzoe o twarzy Hanksa. Sześć lat po "Forreście Gumpie" duet Robert Zemeckis i Tom Hanks postanowili powtórzyć wspólny sukces. Tym razem jednak gwiazdor nie biega i nie zajada się czekoladkami, bo po wypadku samolotu, który rozbija się nad południowym Pacyfikiem, trafia na bezludną wyspę. Chuck Noland, do tej pory wiecznie zabiegany, żyjący z zegarkiem w ręku kurier, musi skonfrontować się z nadmiarem czasu i samotnością. Jak zachowa się człowiek, kiedy zabraknie mu zdobyczy cywilizacji i ludzi wokół?

21:00, Canal+: "POKUTA" (Wielka Brytania 2007, Obsada: Keira Knightley, James McAvoy, Vanessa Redgrave) Keira Knightley i James McAvoy w ekranizacji jednego z najwybitniejszych dzieł literackich ostatniej dekady. Wydana w 2001 roku powieść "Pokuta" Iana McEwana nie była łatwym materiałem do adaptacji. Anglia w czasie gorącego lata 1935 roku. W wiktoriańskiej posiadłości życie toczy się leniwym rytmem. 13-letnia Briony chce wystawić swoją sztukę. Obdarzona bujną wyobraźnią dojrzewająca dziewczynka zazdrosna o rodzący się romans swojej starszej siostry Cecylii z synem pokojówki Robbiem oskarża go o napaść na jej kuzynkę. Mężczyzna trafia do więzienia, a kilka lat później na front. Winowajczyni, pracująca jako pielęgniarka w szpitalu polowym, zaczyna uświadamiać sobie ogrom zła, które wyrządziła.

21:05, Polsat: "SZKLANA PUŁAPKA 3" (USA 1995,Obsada: Bruce Willis, Jeremy Irons, Samuel L. Jackson, Graham Greene) Etatowy bohater John McClane (Bruce Willis) przeżywa właśnie ciężki okres: zaczął nadużywać alkoholu, rozstał się z żoną, a na domiar złego zawieszono go w obowiązkach gliniarza. Jednak kiedy Nowy Jork znajduje się w niebezpieczeństwie, wszystko to nagle przestaje mieć znaczenie. Lubujący się w eksplozjach terrorysta Simon (Jeremy Irons), jakby celowo upatrzył sobie McClane na przeciwnika. To jemu daje zagadki, stawia najtrudniejsze wyzwania, a policjant stara się zapobiegać kolejnym tragediom.

22:45, TVN: "MATRIX REWOLUCJE" (USA 2003, Obsada: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Mary Alice, Hugo Weaving) Neo kontra Agent Smith - decydujące starcie. Armia Syjonu przystępuje do ostatecznej rozgrywki ze Strażnikami o przyszłość całej ludzkości. Nie wiedzą jednak, że ich szeregi są infiltrowane od środka przez agenta Smitha (Hugo Weaving). Neo i Trinity, aby uratować realny świat, wyruszają w podróż, jakiej nie odbył wcześniej żaden człowiek - do serca niebezpiecznego Miasta Maszyn. Tam Neo staje przed największą z maszyn świata - deus ex machina - i negocjuje układ, który jest jedyną nadzieją dla ginącego świata. Ostateczna konfrontacja Neo ze Smithem wydaje się nieuchronna...

23:20, TVP1: "ALI" (USA 2001, Obsada: Will Smith, Jon Voight, Jamie Foxx) Will Smith w historii życia legendy boksu Mahammad Ali. Rok 1964. 22-letni Casius Clay stacza swój pierwszy zawodowy pojedynek w kategorii wszechwag. Z Sonnym Listonem, aktualnym mistrzem świata, wygrywa, zostaje idolem i gwiazdą dla czarnoskórych mieszkańców USA. Ta nagła sława zmienia Cassiusa. Pewny siebie i nieokrzesany głosi mało popularne poglądy. Zaprzyjaźnia się z Malcolmem X (Mario Van Peebles), charyzmatycznym przywódcą murzyńskim i zafascynowany religią islamu zmienia wyznanie oraz nazwisko na Muhammad Ali, stając się celem nieustannych ataków... Pełną rozmachu opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego sportu nakręcił Michael Mann ("Informator" i "Gorączka"). W tytułowej roli wystąpił Will Smith (nominacja do Oscara), który przed rozpoczęciem zdjęć przeszedł intensywny trening bokserski i którego kandydaturę zaakceptował - dziś cierpiący na chorobę Parkinsona - Ali.