Reklama

Joanna Kurska, jak dowiedział się "Pressserwis" ma pokierować redakcją "Pytania na śniadanie".

Do zespołu ma dołączyć 6 września.

Joanna Kurska pracowała w TVP już w 2016 roku. Była dyrektorką biura programowego i dyrektorką biura marketingu. Odeszła w październiku 2016 roku, kiedy wyszło na jaw, że jest związana z Jackiem Kurskim.

Zgodnie z najwyższym standardem etyki i profesjonalizmu dyrektor Joanna Klimek zakończyła pracę w telewizji ze względu na nawiązanie osobistej relacji z prezesem Jackiem Kurskim - tłumaczono w oświadczeniu TVP.

Reklama

Po odejściu przez dwa miesiące Kurska pracowała jako departamentu public relations w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Następnie rozpoczęła pracę w Netii.

Podczas ostatniej konferencji ramówkowej TVP Jacek Kurski powiedział, że gdy tylko przestanie być prezesem TVP, jego żona wróci do pracy w tej instytucji.

Kiedy już byłem prezesem, ona była dyrektorem programowym, jednak postanowiliśmy po "coming oucie", że dopóki ja jestem prezesem, ona z telewizji odejdzie. Mam wobec niej wyrzuty sumienia, bo była doskonałym dyrektorem programowym - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Obiecuję, że jak kiedyś z telewizji odejdę, bo przecież kiedyś pewnie odejdę, to poproszę następców, żeby ona tutaj wróciła. Tak byłoby po prostu uczciwie. Zrobiłem jej osobistą krzywdę, że jej w telewizji nie ma, ale z drugiej strony pewnie bylibyśmy przedmiotem ataku, więc coś za coś - zadeklarował.