Rafał Brzozowski to tegoroczny reprezentant Polski w konkursie Eurowizji.

Wybór spotkał się z falą krytyki. Podobnie, jak piosenka "The Ride", którą ma wykonać piosenkarz i prowadzący program "Jaka to melodia?" w TVP.

Reklama

Internauci, ale i media zwracają uwagę, że wybór Brzozowskiego był podyktowany tym, że artysta jest "pupilkiem Jacka Kurskiego".

TVP postanowiło wydać w tej sprawie oświadczenie. Wyjawiono w nim kulisy wyboru Rafała Brzozowskiego na Eurowizję.

Telewizja Polska informuje, że wybór Rafała Brzozowskiego (...) miał charakter czysto ekspercki i odbywał się wyłącznie w oparciu o ocenę atrakcyjności zgłoszonych utworów - czytamy.

Telewizja podkreśla, że piosenkę "The Ride" na Eurowizję 2021 wybrał zespół ekspertów Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, który oceniał utwór, a nie jego wykonawcę. Zdaniem komisji, propozycja Rafała Brzozowskiego zdobyła najwyższe noty.

Reklama

W oświadczeniu pojawiło się kilka słów od prezesa Jacka Kurskiego. Zaprzecza on, że powodem wyboru Rafała Brzozowskiego na Eurowizję był fakt, że jego żona - Joanna Kurska - jest zachwycona głosem gospodarza "Jakiej to melodii?".

Co napisał Jacek Kurski?

To kolejne kłamstwo obliczone na hejt wobec Telewizji Polski. (...) Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. Obecnie oczekuje przyjścia na świat naszego dziecka i przygotowuje się do macierzyństwa. Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem - pisze prezes TVP, jednocześnie grożąc sądem serwisom szerzącym plotki.

Eurowizja 2021 odbędzie się 18, 20 i 22 maja w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, w którym zawalczy o awans do sobotniego finału.