Jak przekonuje Jacek Kurski w rozmowie z "Faktem", Telewizja Polska już ruszyła z pracami nad filmem dokumentalnym o życiu aktorki.

Reklama

Pracujemy nad wieloma pięknymi dokumentami, myślę, że mamy renesans tego gatunku. To prawidłowe wypełnienie misji Telewizji Publicznej. A w ostatnich latach nie było takich dokumentów, które oglądałyby 4 mln ludzi. Pojawi się np. film o Annie Przybylskiej, który być może nawet trafi do kin - powiedział "Faktowi" prezes TVP.

Kto zrealizuje dokument?

Dodał, że nie są to tylko obietnice, ale realny plan. Film ma zrealizować twórca dokumentu o Krzysztofie Krawczyku, który TVP pokazała w Boże Narodzenie.

Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4, a nawet 5-6 milionów Polaków. I ich wzruszy – przewiduje Kurski.

5 października 2020 r. minęło dokładnie 6 lat od śmierci Anny Przybylskiej. Aktorka zmagała się z nowotworem i odeszła w wieku niespełna 36 lat. Przybylska była mamą trójki dzieci, które wychowywała z Jarosławem Bieniukiem.