Program „Motel Polska” emitowany jest w TVP1 od połowy września, w czwartki o godz. 23. Wydawcą jest Jacek Łęski, który prowadzi także programy "Alarm" oraz "O co chodzi".

Reklama

W programie "Motel Polska" w każdym odcinku kilka osób w różnych pokojach komentuje fragmenty materiałów telewizyjnych o bieżących wydarzeniach politycznych, społecznych i kulturalnych.

Z informacji do jakich dotarł portal wirtualnemedia.pl KRRiT otrzymała pięć skarg na program. Trzy z nich dotyczą odcinka wyemitowanego 26 listopada. Tutaj zarzucono komentującym na wizji uczestnikom nawoływanie do przemocy (chodzi o komentarze oglądających w kwestii incydentu z udziałem wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego podczas protestu).

Mowa nienawiści i homofobia

Pozostałe dwie skargi dotyczą formuły programu. Wśród zarzutów pojawiły się te o dyskryminację mniejszości, mowę nienawiści oraz homofobię.

KRRiT nie ustosunkowała się na razie do tych skarg. Zgodnie z procedurą poprosi Telewizję Polską o nagrania z fragmentami „Motelu Polska”, których dotyczą skargi. i stanowisko w tej sprawie.

To nie jedyne kontrowersje wokół "Motelu Polska". Okazało się, że występują w nim osoby z rodziny posła PiS Roberta Telusa. Głośno zrobiło się o tym, gdy fragment programu zaczął krążyć w sieci. Uczestnicy komentowali sejmowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, w którym mocno skrytykował polityków opozycji za wspieranie manifestacji w ramach Strajku Kobiet. Oglądający jednogłośnie chwalili lidera PiS.

Przyszły na casting i zostały zaproszone. W "MP" wystąpił też poseł Lewicy i posłanka PiS - tłumaczył Jacek Łęski w rozmowie z wirtualnemedia.pl.