Bolton ma na swoim koncie blisko 53 miliony sprzedanych płyt i książkę napisaną specjalnie dla dzieci. Kilka jego albumów z dyskografii pokryło się w szybkim tempie multiplatyną. Kilka razy otrzymał nagrodę Grammy. Jest również autorem tekstów piosenek wielu znanych wykonawców. Pisał m. in. dla Joe Cockera, Cher, Barbry Streisand, Kenny Rogersa, czy zespołu KISS. Współpracował również z najpopularniejszym męskim duetem operowym świata: Luciano Pavarottim i Placido Domingo. Do największych hitów artysty należą: "When A Man Loves A Woman", "Missing You Now" (duet z Kennym G.), "How Can We Be Lovers", "Time", "Love and Tenderness", "Soul Provider" czy "Steel Bars". Ostatni album artysty to świąteczna kompilacja zatytułowana „A Swingin’ Christmas”.

Reklama

Kariera muzyczna Boltona, a właściwie Bolotina, rozpoczęła się w 1975 roku, w momencie podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią RCA i nagrania albumu zatytułowanego po prostu „Michael Bolotin”. Na początku lat 80-tych wokalista postanowił zmienić swoje nazwisko na Bolton i rozpoczął karierę solową. Każda kolejna płyta okazywała się dużym sukcesem na światowym rynku muzycznym.

Pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątym nie była dla niego zbyt szczęśliwa. W 1997 powrócił jednak na scenę z nowym albumem „All That Matters”. Znalazł się na niej przebój nominowany do nagrody Grammy - "Go The Distance". Piosenka pojawiła się również na ścieżce dźwiękowej do filmu animowanego Disneya - „Hercules”. Wówczas Bolton postanowił zmienić też swój dotychczasowy wizerunek i obciął włosy. Zbiegło się to w czasie z kolejnym albumem „My Secret Passion”, na którym znalazły się wyłącznie… arie operowe!

Prywatnie Michael Bolton związany jest z Nicollette Sheridan, odtwórczynią jednej z głównych ról w serialu "Gotowe na wszystko”.

Jego występ w Warszawie będzie uhonorowaniem gali z okazji 15. urodzin Polsatu. Na scenie pojawią się również Monika Brodka, Ania Dąbrowska i Zakopawer.

WTOREK, godz. 21.00, POLSAT