Olga i Sławek rzucili wszystkich na kolana karkołomnymi podnoszeniami i piruetami, przy których Olga była narażona na przeciążenia, jakich doznają piloci wojskowi. Ale warto było. Zwyciężyli i zostawili w pokonanym polu inne, roztańczone na lodzie pary.

Ale w finale nie było przegranych, bo Rafał Mroczek i Aneta Kowalska też podbili serca widzów. Różnica w głosowaniu była zaledwie kilkuprocentowa.

Przez kilka tygodni na tafli lodowej występowały gwiazdy z profesjonalnymi łyżwiarzami, wspólnie rywalizując o tytuł najlepszego duetu tanecznego.

Finaliści zaprezentowalai swoje umiejętności jazdy na łyżwach przy trzech różnych utworach, w tym przy piosence jurorki - Dody. Występy finalistów byłyh przeplatane specjalnymi układami wszystkich uczestników programu.

Do finałowego programu zaproszono wszystkie pary, które brały udział w zabawie i odpadały w kolejnych etapach. Dzięki połączeniu telefonicznemu widzowie mogli usłyszeć nawet Przemka Saletę, który leży w szpitalu po operacji przekazania córce nerki. Ta operacji aprawiła, że musiał wycofać się z rywalizacji.

Na koniec programu wystąpiła Surya Bonaly - francuska solistka, mistrzyni Francji przez dziewięć lat z rzędu, pięciokrotna mistrzyni Europy, mistrzyni świata juniorów i trzykrotna wicemistrzyni świata.