Według danych z Modelu Oglądalności Rzeczywistej, które podał prezes TVP Jacek Kurski "Sylwester Marzeń" w TVP2 oglądało przeciętnie 6,06 mln osób, a w szczytowym momencie - 8,01 mln. Koncert sylwestrowy w Polsacie miał średnio 2,1 mln widzów, a w TVN - 1,3 mln.

Reklama

Jak podają "Wirtualne Media" wyniki oglądalności koncertów sylwestrowych z badania Nielsen Audience Measurement będą znane w czwartek. Według Modelu Oglądalności Rzeczywistej, opartym na danych od ponad 180 tys. klientów usługi telewizyjnej Netii, programy TVP uzyskują najczęściej wyższą oglądalność niż w badaniu Nielsen Audience Measurement.

Z policyjnych danych wynika, że 28 tys. 700 osób witało Nowy Rok w strefie imprezy masowej przy sylwestrowej estradzie na równi Krupowej, a wokół sektorów zgromadziło się dodatkowo 38 tys. osób – poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Reklama

Zakopiańska policja w ostatnim dniu starego roku oraz w noc sylwestrową odnotowała niemal 100 interwencji. Dotyczyły one głównie sprzeczek i awantur podczas bali sylwestrowych w lokalach.

Po północy część sylwestrowych gości zaczęła wyjeżdżać z Zakopanego. Na Zakopiance utworzyły się korki.

TVN w Warszawie

PAP / Marcin Obara

Mieszkańcy Warszawy i turyści bawili się w noc sylwestrową na placu Bankowym przy przebojach Perfectu, Bajmu, Kombii, Edyty Górniak i Patrycji Markowskiej. Koncert zorganizowało Miasto Warszawa i TVN. Życzenia noworoczne złożyła wiceprezydent Renata Kaznowska.

Plac Bankowy, przy którym znajduje się stołeczny ratusz, zaczął zapełniać się ludźmi jeszcze przed godziną 20, na którą został zaplanowany koncert. W programie występów znalazły się utwory Perfectu, Bajmu, Kombi, Edyty Górniak i Patrycji Markowskiej. Dla warszawiaków i przyjezdnych grali i śpiewali również: Blue Cafe, Pectus, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska oraz Natalia Szroeder.

Reklama

Wykonawcom towarzyszyli tancerze w różnorodnych układach choreograficznych. Artyści wystąpili na wyposażonej w ekrany, projektory i lasery wielkiej scenie o wymiarach 40 na 24 m.

Po raz drugi miejski sylwester odbył się bez fajerwerków. Za to w powietrze wystrzeliwano wielkie ilości pasków białej oraz czerwonej bibuły, która ścieliła się na placu niczym śnieg.

Polsat w Chorzowie

PAP / Hanna Bardo

Tysiące mieszkańców woj. śląskiego i gości z innych regionów pożegnało stary i przywitało nowy rok 2020 podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Transmitowany przez Polsat koncert był jedną z największych imprez sylwestrowych w Polsce.

Według przedstawicieli Stadionu Śląskiego, podczas sylwestrowej nocy bawiło się tam 47 658 osób. Gospodarzami imprezy był samorząd woj. śląskiego, do którego należy Stadion Śląski, władze Katowic i telewizja Polsat. Przed północą noworoczne życzenia złożyli marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

Podczas kilkugodzinnej zabawy na olbrzymiej scenie pojawili się wykonawcy z Polski i z zagranicy. Widzowie i telewidzowie mogli usłyszeć zarówno utwory, które zyskały popularność w ostatnich miesiącach - m.in. "Ona by tak chciała" Ronniego Ferrari i "Mama ostrzegała" zespołu Daj to Głośniej – jak i stare hity, np. "Chihuahua" w wykonaniu DJ BoBo, od której rozpoczęła się sylwestrowa zabawa czy "Coco Jumbo" LayZee Aka Mr President.

Wśród wykonawców znaleźli się też m.in. Maciej Maleńczuk, Sławomir, Captain Jack, Feel, Piersi, Cleo i Enej. Wykonywali oni swoje włąsne utwory, jak i covery dawnych hitów. Po północy publiczności zaprezentował się też Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", który zaśpiewał powszechnie znaną piosenkę: "Szła dzieweczka do laseczka".

Największa impreza sylwestrowa na Śląsku była sporym wyzwaniem realizacyjnym. Na stadionie powstała scena ważąca 360 ton o całkowitej powierzchni 760 mkw. Szerokość zabudowy scenicznej wyniosła 121 metrów, a wysokość – 28 metrów. Uzupełniała ją prawie 760 mkw. ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych. Moc nagłośnienia wyniosła 400 kW, a koncert pokazywało 16 kamer. W transmisję ze Stadionu Śląskiego zaangażowano 350 osób.

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu po raz piąty zawitała na Górny Śląsk. Przez pierwsze trzy lata była organizowana na placu przed halą widowiskowo-sportową Spodek w Katowicach. Rok temu i teraz odbyła się na Stadionie Śląskim.

Ze względu na otoczenie stadionu, położonego w Parku Śląskim, w pobliżu Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, organizatorzy po raz kolejny postanowili zrezygnować z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Dla uczestników zabawy organizatorzy komunikacji zapewnili dodatkowe tramwaje i autobusy sprzed Stadionu Śląskiego, a Koleje Śląskie uruchomiły dodatkowe nocne pociągi z dworca w Katowicach.