- Fantastycznie, że Will będzie naszym przewodnikiem - cytuje reżysera portal wirtualnemedia.pl. - Jego charyzma i inteligencja wiele wniosą do tego projektu. Pomoże widzom zrozumieć niezwykłe cuda, które sprawiają, że życie na Ziemi jest możliwe.

Reklama

W cyklu „Była sobie planeta” Will Smith zabierze widzów w podróż po 45 krajach, sześciu kontynentach, a także kosmosie.

- Will Smith oraz grupa słynnych astronautów, którzy odwiedzili przestrzeń kosmiczną, wspólnie opowiedzą nam niezwykłe historie o naszym złożonym świecie - mówi Tim Pastore, prezes ds. produkcji i programów własnych National Geographic. - Niekonwencjonalne ujęcie tematu, które jest znakiem firmowym Aronofsky’ego, sprawi, że seria „Była sobie planeta” będzie nie tylko ucztą dla oczu, ale także niezwykle uczącym doświadczeniem. Pokażemy życie w mikroskopijnej formie i bezkres wszechświata, aby nasi widzowie zobaczyli naszą planetę w całej jej okazałości i zachwycili się nią.

- Chcemy stworzyć serię popularnonaukową, jakiej jeszcze nie było i pokazać widzom widowiskowe zdjęcia, jakich nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać - podkreśla z kolei producentka serii Jane Root. - Wyjaśnimy prawa nauki, rządzące naszą wspaniałą planetą i przedstawimy wątki, które uczą, bawią i skłaniają do myślenia. Bardzo cieszę się, że w realizacji tego zadania będzie pomagać mi reżyser-wizjoner Darren Aronofsky, jego wspólnicy ze spółki Protozoa Pictures, wspaniały Will Smith i zespół legendarnych astronautów.

Reklama

Światowa premiera 10-odcinkowej serii odbędzie się w marcu 2018 roku na antenie National Geographic w 172 krajach.