- Wciąż przed każdą nową sceną mam tremę - mówi Steven Spielberg w trailerze. - I kiedy jestem już na skraju paniki, wtedy wpadam na najlepsze pomysły.

Reklama

Za kamerą filmu stanęła Susan Lacy, 14-krotna laureatka Emmy za produkcję lub scenariusze dokumentów m.in. o Judy Garland, Lilian Gish czy Alfredzie Hitchcocku. Na potrzeby „Spielberga” producentka i reżyserka przeprowadziła ponad 30 godzin wywiadów z ponad 80 osobami z rodziny ikony Hollywoodu, spośród jego przyjaciół i współpracowników nie mniej słynnych jak on sam, jak George Lucas, Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, Kathleen Kennedy, Harrison Ford, Liam Neeson, Leonardo DiCaprio, Tom Hanks czy Daniel Day-Lewis.

Premierę filmu na antenie HBO wyznaczono na 7 października.

Na swoją premierę czekają także dwa nowe filmy Spielberga - dramat polityczny „The Post” z Tomem Hanksem i Meryl Streep oraz adaptacja bestsellerowej powieści science fiction dla młodzieży „Player One” z Olivią Cook i Simonem Peggiem. Reżyser potwierdził też plany realizacji piątego filmu o przygodach Indiany Jonesa, gdzie ponownie spotka się na planie z Harrisonem Fordem.