Matuszak na Facebooku zarzucił szefowej rządu kłamstwo. Zaapelował także do syna Beaty Szydło, ks. Tymoteusza, by uświadomił swojej matce, że grzeszy - donosi Fakt.pl.

Reklama

- Gdybym był kapłanem i do tego synem pani Szydło, powiedziałbym: Mamo nie kłam, bo kłamstwo jest grzechem. Nie wiesz o tym? - napisał Matuszak na Facebooku.

To nie pierwszy krytyczny wpis serialowego duchownego na temat rządów PiS. Włodzimierz Matuszak znany jest z tego, że nie popiera Prawa i Sprawiedliwości. - Cała polityka pisowska oparta jest na manipulacji i kłamstwie. (...) Nie mam ochoty być rządzony przez idiotów, którzy myślą, że ja też jest idiotą - pisał niedawno.

Aktor ze swoją dużo młodszą partnerką Karoliną Nolbrzak uczestniczył także w marszach i protestach organizowanych przez KOD. Pojawił się również na Paradzie Równości.

Ta działalność opozycyjna poróżniła Matuszaka z Katarzyną Łaniewską, grającą w "Plebanii" jego gospodynię, która jest wielką zwolenniczką rządów Beaty Szydło. Aktorka zastrzegła, że gdyby doszło do reaktywacji "Plebani", wróciłaby do serialu tylko wtedy, gdyby zmieniono odtwórcę proboszcza.