Dwa dni temu środowisko Głuchych wystosowało apel do telewizji Polsat z prośbą o uwzględnienie ograniczeń osób niesłyszących, które chciałyby kibicować swojej koleżance, Iwonie Cichosz:

Reklama

Telewizja Polsat pomaga nam Głuchym przełamać jedną z tych barier – zaprosiła naszą koleżankę do występu i pokazania, że człowiek z wadą słuchu może osiągać sukcesy. Prosimy o przełamanie kolejnej – umożliwienie nam obejrzenia programu z napisami. - pisali w petycji do Niny Terentiew

Stacja w komentarzu dla dziennik.pl stwierdziła wówczas, że sprawdza, czy takie rozwiązania są możliwe ze względów produkcyjnych, licencyjnych i technicznych. Ostatecznie okazało się, że prośba osób Głuchych zostanie zrealizowana:

Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej "na żywo" – powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Programowych Telewizji Polsat.

Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a pierwszy odcinek "Tańca z gwiazdami" z napisami zostanie wyemitowany już w najbliższy piątek. Aby oglądać program w takiej wersji, należy wybrać odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety Tv Polsat.