Wzmianka o WOŚP pojawiła się na sam koniec wczorajszego, głównego wydania "Wiadomości". Prezenter Krzysztof Ziemiec poświęcił temu wydarzeniu zaledwie trzy zdania:

W Polsce trwa 25. finał WOŚP. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętu do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 mln zł.

Reklama

Informacja nie była wzbogacona żadnym materiałem zdjęciowym, czy filmowym.

Krzysztof Ziemiec w rozmowie z dziennik.pl nie chciał komentować wczorajszego wydania "Wiadomości" z konkretnymi pytaniami odesłał nas do biura prasowego. Ale dodał jednak, że jest zmęczony hejtem oraz oskarżeniami, jakie na niego spadły, nie tylko ze strony internetowych trolli, ale też osób publicznych, w tym polityków, zaznaczył też, że decyzja odnośnie relacji z finału WOŚP na antenach TVP została podjęta poza nim, tak jak to ma miejsce w każdej redakcji.

W toczących się w mediach społecznościowych dyskusjach pojawiła się teoria, iż wzmianka o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była inicjatywą własną Krzysztofa Ziemca. Świadczyć o tym ma fakt, iż wypowiadane zaraz po niej zdanie dziennikarza "to były Wiadomości" zostało ucięte.

Trwa ładowanie wpisu