Jak informuje portal thelocal.es, w programie widzowie będą śledzili nowicjat 5 dziewcząt, które chcą zostać zakonnicami. Twórcy reality show twierdzą, iż chcą pokazać widzom zamknięty dla większości świat klasztorów.

Reklama

Uczestniczki będą musiały porzucić luksusy i technologie XXI wieku, na rzecz życia w skromności i ubóstwie. Dziewczęta trafią do zakonów w Madrycie, Granadzie i Alicante. Kamery będą pokazywały, jak poznają codzienne życie sióstr zakonnych. Uczestniczki zmierzą się z także z zadaniami takimi, jak praca w żłobku z setką dzieci, bądź misja w boliwijskiej dżungli.

Na koniec sezonu, kobiety będą musiały zdecydować, czy chcą dedykować swoje życie Bogu czy wolą podążać za swoją wiarą jako osoby świeckie - powiedzieli twórcy programu.

Producenci "Chcę zostać zakonnicą" mają nadzieję, że ich reality show nie tylko pokaże niedostępny dla większości świat, ale także będzie pomocną dłonią dla Kościoła w czasach, gdy coraz mniej młodych ludzi czuje powołanie i decyduje się na wstąpienie do zakonu.